Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Jak bude USA hlasovat v OSN?

20.9.2015 - Iniciativa Ne základnám

Řešením současné krize v Evropě je řešení příčin migrace. Vláda ČR se této otázce uzkostlivě vyhýbá, ale karty svého rozhodnutí bude muset dřív či později položit na stůl. 
Jak bude hlasovat v OSN ČR, kde se otázka ukončení války v Sýrii otevře? Už dnes je, ať se jí to líbí nebo, spoluzodpověna za tisíce mrtvých. 

Mají voliči právo možnost odmítnout jednání Vlády ČR a Parlamentu ČR, jejichž postoje směřující k účasti v eskalaci válečného konfliktu? Jak dalece je jednání Vlády ČR a politických stran v rozporu s programovým prohlášením vlády a programových prohlášení - slibů politických stran?  Kdo jim dal souhlas k podpisu smluv, kterými svá jednání v podpoře, účasti ve válečných konfliktech zdůvodňují? Likvidují svým jednáním parlamentní sytém? 

Iniciativa Ne základnám

Václav Novotný

The New York Times:

Spolu s tím, jak do Sýrie dorazil první ruský bojový letoun, oslovila v pátek Obamova administrativa Moskvu, aby zkusila koordinovat akce ve válečné zóně a vyhnula se tak náhodné eskalaci jednoho z nejtěkavějších konfliktů ve světě.

Vypadá to, že Bílý dům už uznal, že Kreml v podstatě v Sýrii změnil kalkuly způsobem, který se nijak brzy nepodaří ani přes energické americké námitky zvrátit. Rozhodnutí zahájit rozhovory rovněž odráží naději, že Rusko by bylo možno při řešení této čtyřleté občanské války přetáhnout k daleko konstruktivnější roli.

Ministr obrany Ashton B. Carter podle instrukcí pana Obamy v pátek zahájil se svým ruským protějškem ministrem obrany Sergejem K. Šojgu dialog o Sýrii zaměřený na zajištění, že se americké a ruské síly omylem nesrazí.

„Rusové vstupují do Sýrie, protože postavení režimu na severu se zhoršuje,“ uvedl. „Pentagon nebyl schopen rekrutovat a vycvičit životaschopnou opozici k boji s Islamistickým státem, protože hlavním zájmem rebelů je bojovat s panem Asadem.

Vzhledem k rozporům mezi Moskvou a Washingtonem si lze těžko představit, jak by mohlo dojít ke sblížení ohledně taktických vojenských záležitostí tak, aby z toho vznikla funkční kolektivní politická strategie pro stabilizaci Sýrie a skončení války.“

To se ale jeví, že je přesně cílem pana Kerryho. „Údajně rovněž sdílí jako cíl politický přechod, který povede ke stabilní, celistvé, jednotné a sekulární Sýrii,“ řekl pan Kerry o Rusech na britském Channel 4. „Vždy tu zůstává otázka: Kde je v tom místo a role Asada? A o tomhle je třeba, abychom se dále bavili.“

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press