Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Strašák jménem NATO.

22.9.2015 - Iniciativa Ne základnám

Účast NATO v Sýrii, kdy je oprávněné podezření, že v tichosti podporuje zločinecký tzv. islámský stát s jeho hrdlořezy, odkrývá pravou tvář tohoto ,, obranného paktu". Pro pochybující, připomeňme si humanitární bombardování NATO v Jugoslávii. Je možné se k pravdě otáčet zády, nedá se jí utéct stejně tak, jako se nedá utéct před skutečností, že Irák byl napaden na základě nepravdivých obvinění o držení zbraní hromadného ničení. Statisíce mrtvých mnohým nic neříká, ukazuje to na hluboký morální úpadek společnosti.

Existuje mezinárodní pojem nezúčastnenosti a při dobré paměti při vidině plnění tohoto slibu, jsme dali moc do rukou předešlých vlád i té současné. Pro ty bojichtivé, slyšící na vymyšlené hrozby o hrozícím nebezpečí a chystající se ve jménu někoho jiného zabíjet připomínáme, že jen vzdělání je zdrojem moci. Do vzdělání, kromě schopnosdti číst a vnímat text,  patří i schopnost posuzavat fakta. Kdo a co stojí za válečnými, občanskými konflikty v Iráku, Libyii, Egyptě, Sýrii, Jordánsku, Ukrajiny, Gruzii, Somálsku, Burundi a desítky dalších.

Je na čase přestat mít zavřené oči, ohnutá záda s hlavou bez mozku. Křičet, nechceme válku pro dnešní mocenskou elitu nic neznamená. Ukončení účasti České republiky v NATO je reakcí na aroganci mocných, je řešením pro mírovou budoucnost. 

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press