Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

1 z 2 955 Stížnost na generálního ředitele Petra Dvořáka pro akceptování cenzury ve zpravodajství ČT

29.9.2015 - Iniciativa Ne základnám
Rada České televize
Kavčí hory
140 70  Praha 4

Věc: Stížnost na generálního ředitele Petra Dvořáka pro akceptování cenzury ve zpravodajství ČT

Dne 28.9. 2015 ve 19:00 hodin byly zpravodajstvím ČT 24 odvysílány informace o proběhlých protestech, demonstracích v Praze, kdy byla zveřejněna  v krátkém šotu demonstrace, kterou svolala  Strana svobodných občanů  proti kvótám, v dalším  šotu  demonstrace, kterou svolala  Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomiho Okamury k vyslovení nedůvěry vládě.

Protest svolaný několika iniciativami na Václavském náměstí k vystoupení České republiky z NATO zpravodajství  ČT24 ve stejném hlavním nejsledovanějším čase, tj. 19:00 hodin neodvysílala.

Přítomnost zpravodajského štábu ČT na demonstraci k vystoupení České republiky z NATO dokládá pořízená fotografie.

Vložený obrázek 1

Ze strany zpravodajství ČT byla v odvysílaném zpravodajství ČT24 dne 28.9.2015 v 19:00 hodin cenzurována zpráva o protestu požadujícím vystoupení ČR z NATO.
V Ústavě ČR, Listině základních práv a svobod ve znění čl. 17 odst.3 je ustanoveno, cenzura je nepřípustná. Zprvodajství ČT svým jednáním napadlo Ústavu ČR. Kromě toho se jedná o zjevnou názorovou diskriminaci nemálé části občanů, paradoxně koncesionářů ČT. Je povinen občan ČR platit si svojí diskriminaci?
Do kdy bude platit, že demokracie začíná tam, kde končí signál ČT?

Žádáme Radu České televize o přijetí rozhodných kroků k ukončení cenzury ve zpravodajství ČT. Jako nevyvratitelný důkaz o provedené cenzuře ve zpravodajství ČT24 ve vysílacím čase 19:00 hodin dokládáme internetovým článekm ČTK, Novinky aktualizovaný 28.9.2015 v 16:02 hodin, který níže přikládáme.

Iniciativa Ne základnám dlouhodobě sleduje zpravodajství ČT, analyzuje její činnost a je schopna doložit proamerickou orientaci zpravodajství ČT, nezdrojování poskytovaných zpráv, ( jména editorů, pisatelů tzv. zpravodajských informací ).
Kdo analyzuje, kontroluje a zodpovídá za činnost nejen zpravodajství ČT, když se již běžně o kanálu ČT2 hovoří jako o Hitlerkanálu?

S pozdravem

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí


V Praze se demonstrovalo proti uprchlíkům, kvótám i NATO

Svátek sv. Václava v pondělí využily stovky lidí v hlavním městě k demonstracím. Na Václavském náměstí se konala akce za vystoupení Česka z NATO, Na Jungmannově náměstí lidé protestovali proti kvótám a na Hradčanském náměstí Tomio Okamura sliboval, že podnikne kroky k vyslovení nedůvěry vládě.

Demonstrace na pražském Václavském náměstí, kde lidé požadovali vystoupení Česka z NATO.

Demonstrace na pražském Václavském náměstí, kde lidé požadovali vystoupení Česka z NATO.

FOTO: Martin Neliba, ČTK

Dnes 12:30 - Praha
(Aktualizováno: 16:02 )

Sraz za vystoupení ze Severoatlantické aliance svolala iniciativa Ne základnám, sešlo se na něm zhruba přes sto lidí. Řečníci označovali NATO za zločineckou organizaci, vyzývali k ukončení účasti české armády v útočných zahraničních misích. O některých českých politicích, kteří členství v NATO prosazovali, se hovořilo jako o vlastizrádcích.

"Zrušme NATO!" prohlásila před demonstranty pražská komunistická poslankyně Marta Semelová. Za poslanecký klub KSČM slíbila, že bude stále odmítat vstup do NATO a že vystoupení z NATO bude jeho programem. „Jako válečnický zločinný pakt chceme zrušit NATO, protože nemá na tomto světě své místo," řekla. Kam po boku NATO vstoupili žoldáci, tam podle ní rozsévali smrt a násilí.

„Odmítáme diktaturu pánů (Václava) Havla, (Alexandra) Vondry, (Václava) Klause a dalších zaprodanců, kteří nás tehdy zatáhli do Severoatlantické aliance," prohlásil aktivista Jan Korál z organizace proti novému světovému řádu. Vyjmenoval také řadu českých ministrů obrany počínaje Miloslavem Výborným a konče nynějším ministrem Martinem Stropnickým, kteří by podle něj měli být souzení za vlastizradu.

Dvě stovky lidí na protestu proti kvótám

Na Jungmannově náměstí se sešlo přes 200 lidí na protestní akci, která odmítla povinné kvóty pro přerozdělování uprchlíků, jež byly nedávno schváleny v EU. Demonstraci svolala Strana svobodných občanů. Kvóty podle řečníků z jejích řad potlačují suverenitu Česka. Chtějí prosadit vystoupení země z Evropské unie.

Protestující zaplnili Jungmannovo náměstí. Lidé v rukou drželi transparenty s nápisy "Eurokvóty nechceme", "Referendum o EU", "Nenechejme se vydírat EU" nebo "Strčte si dotace za klobouk". Mávali také národními vlajkami, několikrát křičeli protiunijní hesla. Na protest dohlíželi policisté, obešel se bez incidentů.

Okamura vyzval k demisi vlády a novým volbám

Několik stovek lidí přišlo odpoledne na pražské Hradčanské náměstí na demonstraci proti imigraci a proti vládě, kterou svolal šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura. Ten mimo jiné vyzval vládu k demisi a prohlásil, že v úterý ve Sněmovně podnikne kroky k vyhlášení nedůvěry vládě.

"Žádáme demisi této vlády a nové volby," řekl. Vláda je podle Okamury zločinná a zradila národ. Řešení migrační krize vidí v důsledném vracení migrantů přes hranice a okamžitém uzavření hranic. Koaliční vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) už přečkala pokus o vyslovení nedůvěry v květnu, kdy proti ní hlasovalo 47 poslanců TOP 09 a Starostů, ODS a Úsvitu. Ke svržení vlády by bylo nutných o 54 hlasů víc.

Přítomní na Hadčanském náměstí skandovali opakovaně "Hanba vládě", řada demonstrantů nesla české vlajky, byla vidět i vlajka slovenská nebo červeně přeškrtnutá vlajka EU. V petičním stánku mohli podepisovat dopis prezidentu Miloši Zemanovi s výzvou, aby odvolal nynější vládu a jmenoval úřednický kabinet, který by zemi dovedl k předčasným volbám.

Demonstranty přijela podpořit i parta motorkářů. Podle Okamury jich bylo až 200. Na shromáždění dohlíželi policisté, podle jejichž odhadu bylo účastníků demonstrace dohromady zhruba 600.

Novinky, ČTK


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press