Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Víme proč PRYČ z NATO, víme proč to cenzuruje zpravodajství ČT.

4.10.2015 - Iniciativa Ne základnám

Chceme ukončit válku v Sýrii?

K tomu stačí, aby jeden z jeho členů z pohledu 21. století z tohoto nenormálního paktu vystoupil. Domino bude následovat, protože to nejsou jen aktivisté v České republice, kteří mají NATO plné zuby.

 

Stačí přemýšlet a budovat systém Evropské bezpečnosti v Evropě. Jaký by tu byl klid a pohoda. K tomu jsou zapotřebí odvážní politici, poslanci a senátoři, kteří podle svého nejlepšího svědomí a vědomí v zájmu svých občanů i občanů Evropy řeknou, dost bylo lží, končíme s NATO  

za Iniciativu Ne základnám

Eva Novotná, mluvčí   

Sýrie, dvě války proti teroru (září/říjen 2015)

Autor: red - Publikováno: 02.10.2015 08:32
Tisk

Absurdní kruh spojenectví Západu s terorem v Sýrii asi skončí, protože studená válka proti Rusku založila novou frontu. Ale tentokrát už to není proxy-válka, ale skutečná válka. Ruské a západní bombardéry jsou ve vzduchu s ostrými a létají v koridorech vedle sebe.

Poslední článek k Sýrii se jmenoval Situace v Sýrii a okolí (září 2015) . Teď, když o Sýrii píší díky ruskému bombardování jak světové, tak i české korporátky, můžeme konečně skončit naši tříletou redakční sérii nazvanou "Fakta o Sýrii" a následně "Fakta o Blízkém východě", kterou jsme doplnili sérií "Fakta o Egyptě". Ale korporátní spinnig událostí bude takový, že stejně budeme muset psát naši sérii dál.

Opět jen stručně, protože v jiném nezávislém tisku už vyšly překlady kvalitních komentářů ke vstupu Rusů do války. Doporučujeme zejména článek Co předcházelo ruské vojenské intervenci v Sýrii (Nová republika). Rusové začali bombardování poté, co dostali povolení parlamentu, povolení legálně zvoleného Asada a jeho vlády a poté, co informovali Izrael a USA o průletech letadel. Ani jedno z toho neudělala Francie, kterou nyní syrské úřady obvinily porušení mezinárodního práva, natož USA, které si bombardují, koho chtějí a kdy chtějí. Francie dokonce prohlásila, že poslední bombardování ISILu bylo "v sebeobraně". Ruská mluvčí ministerstva zahraničí Zacharovová na to vtipně reagovala s tím, že takový koncept "sebeobrany" je opravdu zajímavý. Napadl zemi, která nevede válku s Francií, a navíc porušil mezinárodní právo. Rusové na Krymu aspoň udělali referendum s 80 % hlasů pro připojení, a Krym v sebeobraně nebombardovali.

Jak se živil ISIL s pomocí Západu

Proč se Rusko a nyní i Čína rozhodly jednat? Protože v Sýrii vznikl vojenský pat, díky únavě obou stran. Ze země utíkají milióny lidí. Nyní je v Sýrii pohybu asi 8 miliónů uprchlíků, UNHCR má oficiálně registrováno ve svých táborech 2.1 miliónu. O čem naše korporátky nepíší? Bohaté státy EU a USA už před rokem odmítly financovat pomoc OSN v syrských uprchlických táborech. V táborech kolem Sýrie došly peníze, protože Západ odmítl před půl rokem dát OSN asi 0,5 miliardy dolarů na provoz uprchlických center v Iráku, kam utíkají Syřané, protože to mají nejblíž. Viz oficiální zprávu UNHCR. EU je tak chudá, že má tak tak na bombardování syrských civilistů a na pomoc ISIlu.

Koalice USA, Francie, wahabitské státy (Katar, UAE, Saúdská Arábie) a Turecko se rozhodly Asada svrhnout silou pod heslem "Asad musí jít pryč". Nyní mají poslední možnost. Proto tyto země opravdu spěchaly a koordinovaly výše uvedený výkřik z různých koutů světa najednou. V mírových dohodách Ženeva II je napsáno, že mají být nejprve uspořádané volby, v nichž má rozhodnout syrský lid. Ale ten už dávno nemá žádné místo v plánech Západu koordinovanými s wahabitskými despociemi Perského zálivu.

První kolo ruského bombardování zatím ukázalo, co všechno mohli spojenci bombardovat už celý jeden rok. Ale kvůli taktické podpoře ISILu to nedělali. Rusové stihli za dva dny vybombardovat ISILu sklady munice; velitelská stanoviště; fabriky na výrobu osobních aut s výbušninami, které ve městech jako Homs a Aleppo zabíjely děti u škol; ropné terminály, z nichž minimálně Turecko bere za facku ropu a tak vykrádá zničenou Sýrii a finančně podporuje ISIL. A tentýž ISIL si v Turecku nakupuje za teroristické petrodolary ukradené v Sýrii potřebnou výzbroj dodávanou přímo z NATO.

Tento absurdní kruh spojenectví Západu s terorem nyní asi skončí, protože studená válka proti Rusku založila novou frontu v Sýrii. Ale tentokrát už to není proxy-válka, ale skutečná válka. Ruské a západní bombardéry jsou ve vzduchu s ostrými a létají v koridorech vedle sebe, aniž by se formálně identifikovaly a navzájem koordinovaly své útoky. Zkrátka, máme dvě války proti teroru.

První válka pomohla teror založit a úspěšně jej vojensky přiživovala od roku 2011. Druhá strana začala otevřenou válku typu západního "humanitárního bombardování" až nyní. Je jasné, že civilní oběti přitom budou také. Ale úspěch se měří poražením ISIL, který bude odřezán od peněz z ropy a od zásobovacích tras na Turecko, Jordánsko a Izrael. Od Libanonu už teroristé odřezaní jsou, viz heslo "Kalamún". Navíc Rusové připravili nové taktické centrum pro velení války proti terorismu v Bagdádu (Irák, Írán, Sýrie a Rusko), z něhož jsou vyloučeny země, které ISIL podporovaly. Tedy celý Západ, arabské sunnitské despocie a zcela pochopitelně i USA.

Strategie Rusů

I pouhé dvoudenní bombardování Rusů ukázalo, že teroristické jednotky podporované USA a zmíněnými státy jsou na seznamu, který poskytla syrská strana k bombardování. Tady se scénář bombardování opakuje s opačným znaménkem, protože Západ a Izraelci přímo bombardovali Asadovu legální armádu SAA. Pod tlakem ruských bomb budou muset západní demokraté naspinovat pro korporátní média to, o čem píšeme už dva roky. Že totiž nepřímo podporují Al-Kájdu a Al-Núsru v Sýrii, protože "jejich" odboj v rámci FSA skončil komedií za půl miliardy dolarů (z našich daní, je to akce NATO), a to přechodem těchto žoldnéřů do teroristických "bratrských" organizací. To je ta naše půl miliarda, která mohla jít uprchlíkům, kteří nemuseli do Evropy a mohli zůstat s dětmi v uprchlických táborech organizovaných OSN. Místo toho jsou s dětmi v kukuřičném poli na hranicích Srbska a Slovinska. To je boj za svobodu Sýrie v západním vydání.

USA program posílání žoldnéřů prozatím zastavila, ale výcvikové tábory jedou v Jordánsku dál, vojenská mašinérie se tak snadno zastavit nedá. Zase mají ti uprchlíci smůlu. Podívejte se, jak vypadal v reálu život lidí v Sýrii (Fakta o Sýrii XIV. aneb Smrt v přímém přenosu ). Asadova armáda jako jediná legitimní síla vede v zemi pozemní ofenzívu proti ISIL. Na to se nesmí zapomínat, že to je SAA, která jako armáda nasazuje životy v pozemních bojích, které jako jediné mohou porazit islámské teroristy. Vedle ní tu bojují oficiálně také Kurdové, protože je vraždí Tureckem podporovaný ISIL, a dále zde jsou oficiálně pozvaní Íránci a Hizballáh.

Podívejme se jen v několika bodech na současnou situaci. Za prvé a zásadně, ISIL za rok trvajícího US-bombardování v Sýrii trvale rostl. Ale na konci, aby to nevypadalo, že Západ nedejbože tyto usekávače hlav podporuje, byl postup bombardováním takticky zpomalen tak, aby trvale ničil Asada a pustošil zemi. Toto "přibrzdění" teroristů přímo podporovaných z Tureckem (člen NATO) dokazuje přehled bojů za poslední měsíce. To jsou ony spojenecké "úspěchy" na konci grafu, kvůli kterým Rusko a Čína vstoupily do přímé vojenské podpory Asada. Proč Čína, o tom jsme psali ve výše uvedeném článku.



Prodlužováním války z území ovládaného ISILem utekly další 3 milióny uprchlíků a přidaly se k těm ostatním několika miliónům. A to už západní demokraty nezajímá, dokud nedošli minulý měsíc masově až do EU, přesněji řečeno, do její západní části. Asad musí pryč, cena je vedlejší. Mapa Pentagonem placené organizace ukazuje, jak šikovně Západ manévroval s teroristy, aby územně rozbil Sýrii na teritoria s příslušnými "war-lords" placenými Saúdy, Katarem a Tureckem. Kleště svírající ze dvou ohnisek centrální část Sýrie s ropnými poli jsou jasně zřetelné.



Klíčové pro úspěch Asadovy ofenzívy s podporou ruského bombardování je reakce místních kmenů, které zatím jasně neprojevily svou loajalitu ani jedné straně. Protože nepatří k 10 % alavitské menšiny, která ovládala Sýrii, nebyly spokojené pod jeho vládou a chtěly změny.



Západ jim zařídil islámský chálífát a zničená území, což je mnohem horší, než život pod Asadem. Mapa jasně ukazuje, že pokud se tyto kmeny na územích ISIL (černá, Kurdové žlutá) oslabených ruským bombardováním vzbouří a půjdou s Asadem, pak je konec teroru a západních snů o rozdělení Sýrie po vzoru nyní zničené Libye.

Zdroj: e-rebublika


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press