Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Už jsme si konečně zvykli, že se v ČT uplatňuje cenzura? Rada Evropy, co to je?

5.11.2015 - Iniciativa Ne základnám

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rada Evropy: Do zločinů v Oděse byla zapojena i místní policie!

Oběti běsnění ultrapravicových nacionalistů

Odborníci z Rady Evropy ostře zkritizovali vyšetřování tragédie 2. května 2014 v Oděse, uvedly ukrajinské noviny Podrobnosti. Horor v Oděse měl na svědomí desítky uplálených lidí, kteří se tehdy př...

4.listopad 2015 - 22:06

Zástupci mezinárodní skupiny vytvořené k dohledu na vyšetřování, poznamenali, že ukrajinské vyšetřování není schopno učinit významný pokrok. Kromě toho, odborníci došli k závěru, že nelze považovat vyšetřování za nezávislé.

Rada Evropy považuje za neefektivní vyšetřování tragédie dne 2. května v Oděse, kdy bylo upáleno několik desítek lidí. Noviny Podrobnosti se odkázaly na zprávu Mezinárodní poradní skupiny (ICG) dohlížející na průběh vyšetřování.

„Podle ICG, při vyšetřování tragických událostí v Oděse 2. května 2014 nebylo dosaženo podstatného pokroku. Navzdory tomu, že takový výsledek může být do jisté míry vysvětlován těžkými podmínkami, za nichž se prováděla tato šetření, IAG se domnívá, že nedostatky vyšetřování, uvedené v této zprávě, měly negativní dopad na schopnost orgánů objasnit okolnosti zločinů spáchaných během událostí v Oděse, a označit provinilé osoby," cituje vydání zprávu.

Podle zástupců skupiny, překážky vyšetřovatelů byly sice vážné, ale nemohou ospravedlnit nedostatky v šetření.

„Na základě důkazů, které poukazují na zapojení policistů do masových nepokojů 2. května 2014 v Oděse, články 2 a 3 (z Evropské úmluvy o lidských právech) vyžadují, aby vyšetřování masových nepokojů provedla instituce zcela nezávislá na policistech," píše se ve zprávě.

Ani po roce není objasněno krveprolití v ukrajinské Oděse
Lidi upalovali na Ukrajině naposledy nacisti! zní z ruské strany

Odborníci se domnívají, že rozdělení šetření mezi úřad generálního prokurátora a ministerstvo vnitra je neproduktivní a škodlivé pro jeho účinnost. Negativní roli v tomto hrála i skutečnost, že vyšetřováním byla pověřena místní policie.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press