Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

A dál - Nás nezlomíte, MÍR si uhájíme bez vás!

20.5.2016 - Iniciativa Ne základnám

Každý občan si na vlastní kůži může vyzkoušet, jak dalece jde uplatnit zákon o svobodném přístupu k informacím č.106/1999 Sb. .Vzhledem k tomu, že vláda  předala faktickou moc nad Armádou České republiky do rukou pana Stropnického ( ANO 2011), sněmovna rezignovala na kontrolní a zákonodárnou činnost, požádali jsme ministersvo obrany o poskytnutí informace dle výše uvedeného zákona. Pobaltí je připraváno na někým vyvolaný válečný konflikt? Co Vláda a Parlament ČR svým jednáním podporuje?

Následovalo TICHO.

Ministerstvo obrany ČR,
ministr obrany
Martin Stropnický,
Tychonova 221/1
160 00 Praha 6 - Dejvice

Věc: poskytnutí  informace dle zákona č. 106/1999 Sb, §14

Vážený pane ministře,
žádáme o poskytnutí informace ve znění výše uvedeného zákona a to k průjezdu americké armády přes Českou republiku ve dnech 27.5. 2016 až 30.5.2016. K informaci o počtu 250 vozidel a 800 příslušníků americké armády podle Vašeho sdělení  žádáme doplnit:

a) druhy, typy vojenské techniky, která bude naší suverénní republikou projíždět včetně uvedení registračních značek, pod ktreými bude americká technika po našich silnicích projíždět tak, aby byl jejich průjezd veřejností kontrolovatelný.  Veřejnost má oprávněné obavy o zaběhnutí části US vojenské techniky a možném dočasném pobytu americké armády na našem území bez souhlasu Parlamentu ČR.

b) jak bude konvoj rozdělen  tj. den a počet vojenských vozidel, trasa, kudy bude kolona, část kolony projíždět s upřesněním doby, místa vstupu na území ČR, jmenovitě místa a předpokládaného času dojezdu dočasného pobytu a k tomu následně čas, den a místo kdy opustí kolona, část kolony místo dočasného pobytu území ČR a předpokládaný čas, den a místo, kdy naší republiku kolona, část kolony opustí.

c) bude výše uvedený konvoj, dílčí konvoje v době průjezdu Českou republikou disponovat ostrou municí?

S pozdravem

Iniciativa Ne základnám ČR, z.s.
Eva Novotná, mluvčí

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press