Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

SABER STRIKE je vojenské cvičení na celém území ČR, to je nezákonné!

23.5.2016 - Iniciativa Ne základnám

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

nevíme jak pro vás, ale z našeho pohledu je urážlivé, když musíme sledovat, jak je zákonodárný sbor, kterému občané do rukou svěřili pravomoce a své životy informován prostředníctvím tiskového media iDNES.cz, webem AČR, co cizí státy a jejich ozbrojené síly budou v ,,suverénním“ státě Česká republika podnikat.

Jednou iDNES.cz informuje, je to 250 vozidel cizí vojenské techniky s 800 žoldáky, o měsíc později, aby to byl zdůvodnitelný dočasný pobyt cizích ozbrojených sil na našem území v počtu 500 vojáků s 225 ks  techniky se údajně jedná o formu vojenského cvičení.

Primitivnost odůvodnění dočasného pobytu cizích ozbrojených sil v ČR obsahuje vlastní vyjádření GŠ AČR : „Ve zdejších prostorech se bude konat společný výcvik s českými vojáky zaměřený na střeleckou přípravu, vojenské lezení a řízení vozidel“.

Co vám vážení zákonodárci generální štáb v této tiskové smyšlence chtěl sdělit?

Bude někdo naše a americké vojáky učit střílet? Z čeho?

Budou se američtí vojáci učit řídit svá vojenská vozidla, nebo mají nějaký důvod, aby se učili řídit vozidlo Iveco?

Vysvětlí nám občanům, kteří si platí armádu ( podle vyjádření některých příslušníků armády se jedná o armádu NATO nikoliv AČR ) někdo z Vlády ČR, která dala souhlas k dočasnému pobytu cizích vojenských sil na území ČR, nebo pan Stropnický, co je to výcvik vojenského lezení?

Nejsme již v televizním seriálu potěmkinova vesnice s názvem ČR, kdy premiér vlády nemusí plnit znění Ústavy, zákonodárný sbor je na neplacené dovolené z rozhodnutí ministra obrany ČR alias NATO?

Obracíme se na vás vážené poslankyně, vážení poslanci,

zastavte toto nevkusné divadlo, zastavte šíření smyšlených hrozeb, udělejte při výkonu svého mandátu jedno státnické rozhodnutí.


Přijměte usnesení, ať cirkus pod taktovkou pana Stropnického z německého Vilsecku jede ke konfrontaci sil přes Polsko. Cesta to není o nic delší a většinu našich občanů ušetříte pocitu, že již nežijí ve své zemi.

Ukažte, kdo je v České republice zdrojem zákonodárné moci a usnesení vlády č.1046 v podobě tisku 695 zvednutím ruky odmítněte .

za iniciativy


Iniciativa Ne základnám ČR, z.s.
Eva Novotná, mluvčí

Vojáci proti válce, o.s.
člen rady plk. v.v. Jiří Bureš

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press