Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Tisková zpráva

27.5.2016 - Iniciativa Ne základnám

Tisková zpráva k opětovnému průjezdu
americké armády United States Army Europe
(USAREUR)
přes Českou republiku 27.- 30.5.2016


Česká republika umožňuje průběh cvičení SABER STRIKE 2016 v Estonsku, jak uvádí ministr obrany pan Stropnický, k ukázání vojenské síly případnému agresorovi.

Pokud Českou republiku tvoří občané, tak ti nic takového neumožňují, na jejich názor se nikdo neptal. Tisíce podpisů občanů pod peticí, ve které nesouhlasí s průjezdy americké armády přes území České republiky, vládu a 109 poslakyň a poslanců nezajímá.

Iniciativy a hnutí v České republice upozorňují, že se agresivita zvyšuje a jsou k tomu využívány sofistikované způsoby. Vyvolat konflikt v rámci průjezdu cizích armád přes území České republiky může být jedním z nich.

Podle loňských zkušeností se k tomu pravděpodobně připravuje skupina vítačů a příznivců, obdivující americkou armádu. Z historie minulé, i současné ( například Ukrajiny ) víme, že v každém státě se najde taková ( používejme soudobé označení ), vítací skupina.

V České republice vzrůstá počet obětí, které byly usmrceny střelnou zbraní. Iniciatitiva Ne základnám proto nepořádá žádné shromáždění, neorganizuje žádný odpor průjezdu americké armády. Eliminuje tím možnost vyvolání provokace, která by vedla k ohrožení životů občanů. Za nebezpečné považujeme kontakt s příslušníky americké armády v době jejich jízdy a to na základě protichůdných vyjádření ze strany ministerstva obrany a Armády České republiky. Průjezd americké armády je označen za cvičení s nácvikem střelby bez munice.

Tato vláda, která průjezd odsouhlasila nevyvinula sebemenší zájem, aby její rozhodnutí bylo projednáno v Poslanecké sněmovně ČR. Sněmovna i přes výzvy iniciativ projednání tohoto bodu oddalovala. A výsledek?

109 ,,zákonodárců“ znemožnilo informovat veřejnost, ( své voliče ) o cvičeních Armády České republiky, průjezdech cizích ozbrojených sil Českou doposud suverénní republikou.

Občan stojící uprostřed silnice nezabrání přesunu amerických obrněnců. Znění Ústavy České republiky bylo nejméně dvakrát porušeno těmi, co složili přísahu k jejímu naplňování.

Nezapomeneme proto jména poslankyň a poslanců, kteří odmítli zařadit bod jednání - průjezd amarické armády ve dnech 27.5. - 30.5.2016 přes území ČR. Logicky se tak vzdali výkonu svého mandátu, neboť nejde dodatečně odsouhlasit něco, co již bylo realizováno.

    ČSSD František Adámek, Marie Benešová, Jan Birke, Vlasta Bohdalová, Richard Dolejš, Vlastimil Gabrhel, Jan Hamáček, Pavel Havíř, Pavel Holík, Jan Chvojka, Igor Jakubčík,Zuzana Kailová, Petr Kořenek, Jaroslav Krákora, Jan Mládek, Jiří Petrů, Lukáš PletichaPavel Ploc, Adam Rykala, Roman Sklenák, Ladislav Šincl, Lubomír Toufar, Roman , VáňaVáclav Votava, Jaroslav Zavadil, Jiří Zemánek Václav Zemek

    ANO 2011 Miloš Babiš, Margita Balaštíková, Martina Berdychová, Stanislav Berkovec, Milan Brázdil, Pavel Čihák, Ivana Dobešová, Jaroslav Faltýnek, Matěj Fichtner, Jiří HolečekBohuslav Chalupa, Miloslav Janulík, David Kasal, Martin Kolovratník, Martin Komárek, Josef Kott, Roman Kubíček, Jana Lorencová, Radka Maxová, Ladislav Okleštěk, Jana Pastuchová, Stanislav Pfléger, Ivan Pilný, Roman Procházka, Karel Rais, Miloslava Rutová, Jan Sedláček, Martin Sedlář, Bronislav Schwarz, Zdeněk Soukup, Zuzana Šánová, Pavel Šrámek, Karel Tureček, Helena Válková, Pavel Volčík, Radek Vondráček Vlastimil Vozka, Rostislav Vyzula, Jiří Zlatuška

    TOP 09 -S Markéta Adamová, Jan Farský, Petr Gazdík, Václav Horáček, Jitka Chalánková Miroslav Kalousek, Rom Kostřica, Jiří Koubek, Věra Kovářová, Michal Kučera Jaroslav Lobkowicz, Nina Nováková, Herbert Pavera, Gabriela Pecková, Martin Plíšek Anna Putnová, Jiří Skalický, František Vácha, Marek Ženíšek

    ODS Ivan Adamec, Marek Benda, Petr Bendl, Pavel Blažek, Petr Fiala, Jana Fischerová Radim Holeček, Simeon Karamazov, Miroslava Němcová, Martin Novotný, Zbyněk Stanjura, Vladislav Vilímec Jan Zahradník

    KDU- ČSL Jan Bartošek, Pavel Bělobrádek, Ondřej Benešík, Ivan Gabal, Pavla Golasowská, Daniel Herman, Jiří Junek, Vít Kaňkovský, Jaroslav Klaška, Jiří Mihola, Josef Uhlík

Politici, skupina zákonodárců a vláda využívají media ke klamání společnosti prohlašováním o plnění, posilování, utužování soudružnosti plnění závazků ( tedy jejich ) k NATO. Dochází k výrazné militarizaci společnosti a její účasti ve válečných konfliktech pro hájení zájmu Spojených států amerických.

Jako v minulosti, o mír se musí postarat občané, nesmí si ho nechat vzít. Jednou z cest je být aktivní při obraně míru, volit si takové politiky, představitele státu, u kterých to bude prioritou.

Za Iniciativu Ne základnám

Eva Novotná, mluvčí

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press