Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Otevřený dopis prezidentu republiky

7.7.2016 - Iniciativa Ne základnám
Vážený pane prezidente,

media nás občany informovala, že se svým projevem vystoupíte na summitu NATO Varšava 2016. Dovoluje si Vás proto informovat o postojích aktivní veřejnosti, která je záměry zdiskreditovaného uskupení NATO znepokojena.

Pane prezidente,
nechceme žádné jaderné zbraně USA ani vojenskou základnu USA na našem území a věříme, že budete stejný názor ve svém vystoupení zastávat i vy.

Přikládáme Tiskovou zprávu  Iniciativy Ne základnám, Alternativy zdola, Jana Korála a dalších:

K Pokynu do Varšavy přidáváme!
Neudělejte z nás, kteří vás volí, nemyslící hlupáky!

Pokyn do Varšavy obsahuje text, ke kterému se přihlásila řada významných osobností:  Jan Keller, Zdeněk Mahler, Miroslav Zikmund, Petr Uhl, Jan Petránek, Miroslav Polreich,  Ilona Švihlíková, Jan Bašta, Jan Schneider, Zdeněk Troška, Lenka Procházková (autorka textu), Radim Valenčík, Ivan David, Ladislav Žák, Mikoláš Chadima, Vladimíra Vítová,  a dalších 445, a každým dnem přibývají desítky dalších podpisů. Text připomínáme:
 Pokyn do Varšavy.
Vážení členové české delegace na summitu NATO ve Varšavě!
Máme pro vás jedinou instrukci.
Přestaňte tolerovat chrastění zbraněmi a prosazujte mír. Rusko je součástí Evropy a vyrábět z něj nepřítele je proti zdravému rozumu.
Summit NATO ve Varšavě je pro vás příležitostí projevit odvahu
a vystoupit z řady.

Text s podpisy signatářů byl předán Vládě České republiky a budeme veřejnost i media informovat, jak na to vláda ,,lidu" reagovala.

Veřejnost a zejména media by se měla ptát, z čeho je třeba vystoupit? Do dnešního dne vláda neinformovala veřejnost, co  jede na summit NATO do Varšavy projednávat.
Proto veřejnost informujeme my a uvádíme části textu z materiálu NATO předkládaného ve Varšavě, pod který by se myslící vláda zastupující zájmy občanů, neměla nikdy podepsat:

- Je nezbytné umístění jaderných zbraní USA na území nejaderných zemí a pokud ano, jaký hardware (zbraně a prostředky použití) je nutný?

- Rusko bude nadále rozdmýchávat krizi na Ukrajině a v Sýrii, udržovat nevyřešené konflikty v Moldávii a v Gruzii, aby tak upevnila více či méně předvídatelný nárůst vojsk, vzdušných sil a námořních možností ve východním Středomoří, na Kavkaze, ve východní Evropě a v Arktidě.

- Z mnoha zjevných důvodů bude Rusko i nadále představovat hlavní hrozbu pro bezpečnost Evropy v dalších pěti letech a dále.


Položme si otázku, jak ,,mírový" svět pod taktovkou USA po 13 letech vypadá a kolik statisíců mrtvých zůstalo po útocích armád sdružených pod agresivním, útočným paktem NATO.
Pro ty, kteří zpochybňují tento fakt, připomínáme  jeden z nevyvratitelných faktů a to nenalezené zbraně hromadného ničení v Iráku, které  byly  ( pro ty se ztrátou paměti ),  důvodem k vojenské agresi. 

Opakujeme pokyn myslící veřejnosti, vládo  vystupte z řady.

za organizátory a lidi, toužící žít v míru
Iniciativa Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí
www.nezakladnam.cr

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press