Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Zpravodajství ČT nechápe potřebu lidí, koncesionáře ignoruje

9.11.2016 - Iniciativa Ne základnám

Bude na nás, zda budeme  poslední v Evropě, kteří dají vale kulturním a korporátním elitám. Ty budou zasévat nenávist, neshody a chaos, který pro své přežití potřebují. Volič je pro ně  bude nebezpečným.

Iniciativa Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí

 

Analytik Tomáš Haas

9. 11. 2016 17:56

 ............  závěr článku http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jeste-se-neradujte-Analytik-varuje-pred-zlem-ktere-by-souperi-Donalda-Trumpa-mohli-rozpoutat-Mrazi-z-toho-462031

 

„Otázkou je: Měli bychom respektovat tohoto vítěze? Měli bychom se sklonit před úsudkem těchto voličů? Inu, určitý respekt je nutný. Trumpovi voliči jsou koalicí vyvlastněných. Utrpěli ztrátou práce, ztrátou výdělků, ztrátou snů. Americký systém pro ně přestal fungovat, a tak, přirozeně, hledají něco nového. Navíc mnozí v médiích, a já zejména, jsme nepochopili, jak projeví své odcizení. Očekávali jsme, že Trumpův fenomén usne, odumře, protože nepocházíme ze stejné sociální vrstvy jako jeho podporovatelé, nestýkali jsme se s nimi a nenaslouchali jim dost pečlivě. Pro mně je to poučení, že musím změnit způsob své práce, pokud chci pravdivě informovat o této zemi,“ napsal.

I to je platné také u nás a mělo by být velkými písmeny napsáno na zdi každé redakční místnosti a každé kanceláře politických stran.“

Že si to některá naše redakce nebo kancelář politické strany pověsí na svou zeď, se určitě nestane.

Ale i u nás platí, že se elity, politické a mediální, rozcházejí s těmi, kdo platí daně a kdo pracují v našich školách, továrnách a na našich polích. Strany, jako kdysi dominantní ODS a ČSSD, se dnes zmítají v existenční krizi. Lidé jim nevěří a nerozumí jim. Především proto, že naše strany nevěří svým voličům a dlouhodobý pokles jejich důvěry ignorovaly a bagatelizovaly. Dnes žijí na jiné planetě a stále si myslí, že musí znovu opakovat staré chyby a je jen potřeba dělat je lépe.

Totéž si myslely americké politické strany. Až podnes.

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press