Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Jaká bude reakce poslanců? Potvrdí se, co si myslíte, to nás nezajímá a nikdo nás nedonutí na názor veřejnosti odpovídat

12.1.2017 - Iniciativa Ne základnám

Parlament Poslanecké sněmovny
Poslanecká sněmovna
Sněmovní 4
116 26 Praha 1 – Malá Strana Praha 4.1.2017

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

téměř po detektivní práci jsme se dostali k informacím, dávajícím nějaký obraz o kroku, kterým má být změna Ústavy ČR a to článku 43. Zvláštností podaného návrhu na změnu Ústavy je skutečnost, že jedním z předkladatelů je vrcholný představitel zákonodárné moci předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a předkládá jej spolu s mocí výkonnou, ministrem obrany Martinem Stropnickým. Skupinu předkladatelů doplňuje předseda a místopředseda výboru pro obranu s dalším členem a členkou tohoto výboru.

S přihlédnutím ke skutečnosti, že předseda Poslanecké sněmovny ČR pan Jan Hamáček je souběžně členem stálé delegace NATO, lze navrhovatele vnímat jako silovou skupinu, propojení moci zákonodárné s mocí výkonnou jejíž cílem je změna Ústavy ČR, aniž by k tomu byla zejména s veřejností vedena diskuse.

Ve všech vyspělých demokratických státech by k takové změně ústavy byla vedena široká odborná debata zahrnující veřejnost, nebo vyhlášeno celostátní referendum. Plně se ztotožňujeme se stanoviskem ministerstva dopravy, které uvedený návrh změny Ústavy čl.43 odmítlo podpořit.

Vyzýváme vás paní poslankyně, pane poslanče, aby byl bod o změně Ústavy čl. 43, sněmovní tisk 956/0 z navrženého programu 54. schůze Sněmovny navrhovateli stažen, nebo aby se o tomto bodu samostatně hlasovalo s usnesením na jeho vyřazení.

S pozdravem

za iniciativy a hnutí
Eva Novotná, mluvčí
Iniciativy Ne základnám


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press