Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Nejsme ovčané!

17.1.2017 - Iniciativa Ne základnám

Veřejnost má právo kontrolovat práci zvolených zástupců na všech úrovních.


Protestujeme proti pokusu předsedy Poslanecké sněmovny ČR Jana Hamáčka, poslance Martina Stropnického ve funkci ministra obrany, poslanců Davida Kádnera, Ivana Gabala, Marka Ženíška a poslankyně Jany Černochové Jany Černocjhové nás tohoto práva zbavit.


Jejich návrhem na změnu Ústavy ČR článku 43 Armáda České republiky má poprvé, za svou existenci má ztratit charakter obrany a nabývá charakter agresora. Má se strát armádou útočnou. Takovouto změnu nelze odůvodnit, maskovat tvrzením, že by se mělo jednat o záchranu našich občanů v zahraničí, neboť vlastní návrh v žádném případě nelimituje, nebrání nasazení naší armády v zahraničí pro jiné účely. Usnesení Výboru pro obranu navrhuje, že vláda vyslat Armádu České republiky na území cizího státu do oporace bez souhlasu státu, na jehož území bude operovat.


Rozhodovací moc je předána do rukou ministra obrany Martina Stropnického, kdy se prakticky vláda a fakticky zákonodárný sbor se zbavil odpovědnosti.


Varujeme občany před snahou některých zákonodárců před pokusem o rušením demokratických principů při přijímání ústavních zákonů.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press