Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Stop cizím vojenským základnám na území ČR, 3.3.2017 v 8:30 hodin petiční akce u Sněmovny

24.2.2017 - Iniciativa Ne základnám

Pokud voliči rezignují na kontrolu poslankyň a poslanců, dočkají se pravděpodobně překvapení, která by předtím považovali za nemožné. V minulosti se podařilo stažení smluv o radarové základně z pořadu jednání sněmovny prosadit právě vytrvalou kontrolou jednání poslanců a spoluprací s poslaneckými kluby ČSSD, KSČM a DSZ.

V současné době se skupina poslanců rozhodla změnit ústavu ČR, článek 43 o ozbrojených silách České republiky. Potichu, bez diskuze s veřejnosti má z naší Ústavy zmizet slovo OBRANA a o pobytu cizích ozbrojených sil na našem území bude rozhodovat místo Poslanecké sněmovny ČR nadpoloviční většina členů Vlády. Podle ministra obrany Martina Stropnického by měla být změna provedena co nejrychleji.

Změnu odstavec 4) výše zmíněného článku navrhuje ministr obrany Martin Stropnický následovně:

(4) Vláda rozhoduje o pobytu ozbrojených sil jiných států na území České republiky a o vyslání ozbrojených sil České republiky mimo území České republiky, a to nejdéle na dobu 60 dnů (sněmovní tisk č. 956).

Iniciativa několikrát písemně vyzvala zákonodárce, aby odmítli zařadit sněmovní tisk č. 956 do programu jednání Poslanecké sněmovny ČR.

K této výzvě proběhla dne 18.1.2017 od 8:15 hodin před Poslaneckou sněmovnou České republiky petiční akce ,,Nejsme ovčané". S dotazy na poslance, zda převezmou zodpovědnost za důsledky svého jednání jsme si ověřili, že nemalá část poslanců o změně Ústavy čl.43 nemá ani tušení a dozvídají se to od nás.

Proti radaru měla veřejnost a iniciativy tři spolupracující politické strany, ČSSD , KSČM a  DSZ. V případě současného možného pobytu cizích ozbrojených sil na území ČR, který by umožňovala připravená změna Ústavy ČR čl.43 zůstala s odmítavým stanoviska pouze Iniciativa Ne základnám společně s KSČM a díky jejich poslankyním a poslancům nebyl po dvakrát návrh změny Ústavy čl. 43 ve sněmovně projednán.

Že se nedá společnost škrtnout bylo znovu poslancům připomenuto dne 21.2.2017 od 9:30 hodin před Poslaneckou sněmovnou ČR v petiční protestní akci ,,Stop cizím vojenským základnám na území ČR", při které byli poslanci oslovováni  a vyzývání, aby petici se stejným názvem podepsali.

V rámci tohoto protestu proběhla výměna názorů na předložený návrh změny Ústavy ČR čl. 43 s řadou poslankyň a poslanců, například s jedním z předkladatelů návrhu, předsedou Poslanecké sněmovny ČR Janem Hamáčkem, z ministrů například  s Lubomírem Zaorálkem.

Opakujeme, společně s ostatními si Iniciativa Ne základnám šílený nápad v podobě možného pobytu cizích vojenských sil na území ČR nenechá líbit a požaduje do projednávání změny Ústavy ČR zapojit ty, kterých se to nejvíce týká. Jsou to občané. Ti jsou totiž obětmi hrátek establishmentu. Počet civilních obětí se počítá v miliónech v porovnání s obětmi ozbrojených složek. Ty se počítají v tisících.

Zpravodajství České televize plnila příkaz a dělala, že petiční akce ,,Stop cizím vojenským základnám na území ČR" před Poslaneckou sněmovnou ČR neexistuje. Poslala tak k šípku vlastní Kodex ČT. Zpravodajství Prima, které si neplatíme, mělo zájem a ptalo se, proč v dešti před Poslaneckou sněmovnou ČR stojíme, co od zákonodárců požadujeme.

Sněmovní tisk č.956, změnu Ústavy ČR, chce skupina zákonodárců v čele s poslankyní Janou Černochovou pod dozorem ministra  Martina Stropnického projednat 3.3.2017.

Znovu v petiční akci dne 3.3. 2017  před Poslaneckou sněmovnou budeme opakovat ,,Stop cizím vojenským základnám na území ČR" a připomeneme zákonodárcům, kdo je volil a zda mají od občanů mandát k takové změně Ústavy a s tím spojeno vlastní rezignaci k rozhodování o pobytu cizích ozbrojených sil na našem území. Žádná mezinárodní smlouva je k tomu a ani Vládu ČR nezavazuje. .

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press