Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Bezpečnostní riziko České republiky

14.7.2017 - Iniciativa Ne základnám

Bezpečnostní riziko České republiky, ,,ministr obrany pan Stropnický"

Vážené paní poslankyně, vážení páni poslanci,

zaznamenali jsme ke slovům ,,zákonodárce" pana Stropnického z lavic Poslanecké sněmovny České republiky dne 12.11.2017  v 11:10 hodin potlesk.
Dovolujeme si okopírovat část stenozáznamu, který byl řadou z vás obdařen potleskem:

Čtyři členské země, naši partneři, naši spojenci, požádali o pomoc. Rozhodlo se na varšavském summitu na úrovni předsedů vlád a hlav členských států, že tomu tak bude, že se tomu bude říkat EFP program a že jednotlivé členské státy jsou žádány o příspěvky, že ta čtyři praporová uskupení budou vedena Brity, Kanadou, Německem a Spojenými státy a ať ostatní členské země k tomu přispějí.

Zdá se mi nemyslitelné, aby se Česká republika něčeho takového nezúčastnila.

Co je to, to uskupení? To je zhruba 1200 mužů, vážení. 1200 mužů krát čtyři. V září bude poblíž polských a běloruských hranic cvičení ruské armády, jmenuje se Západ 2017 a zúčastní se ho 80 000 vojáků.

Vážené paní poslankyně, vážení poslanci, 
je nám opravdu líto, že někdo panu Stropnickému napsal špatný scénář. Ve scénáři mu pravděpodobně režisér vyškrtl údaje o počtu vojáků Pobaltských států.
Estonsko 6500 vojáků, Lotyšsko 5400 vojáků, Litva 12 000 vojáků, Polsko 106 000 vojáků. K tomu přičteme Estonsko 1110 cizích vojáků, Lotyšsko 1138 cizích vojáků, Litva 1022 cizích vojáků a Polsko 1279 cizích vojáků, celkově ve zbrani 134 449 vojáků. 

Z Poslanecké sněmovny České republiky a z vás, svých kolegů, si může pan Stropnický dělat legraci. S námi to bude o něco složitější. 

Dovolíme si ještě přiložit jeden podklad - tabulku Kalkulace nasazení, ve které nesedí součet výdajů v roce 2017 v neprospěch možného plného bojového nasazení Armády České republiky v akcích NATO a to na zahraniční operace, celkem o 4 000 000,- Kč.
To je trestuhodné podrývání našich závazků k našim partnerům, útok na udržení víc než pevných přátelských svazků, (nejlépe až na věky) a to považujeme za nepatřičné.
Jsme názoru, že by se měl sněmovní tisk1121/0 projednat znovu a dát tak zákonodárci panu Stropnickému prostor k novému vystoupení, ve kterém by mohl prezentovat opravený scénář o počtu vojáků v Pobaltí. Pan poslanec Kalousek by měl kontrolovat u řečnického pultu  každé slovo svého kolegy pana Stropnického, aby zabránil případné mezinárodní ostudě české zahraniční politiky a ztrátě důvěryhodnosti u našich spojenců v Severoatlantické alianci. Pana Kalouska tím zároveň chceme požádat, aby používal výrazů mých spojenců v Severoatlantické smlouvě, protože nemalý počet občanů České republiky se za spojence tohoto agresivního válečného paktu nepovažuje.

Děkujeme za pochopení

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí
« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press