Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Co nám ČT, pan Stropnický a politikové neříkají!

15.11.2017 - Iniciativa Ne základnám

Naivita neinformovaných, fanoušků NATO, žijící v přesvědčení, že zájmy jiných, kteří sledují jen své zájmy, nás před kýmkoliv ochrání, je nezlomná. Masáž myšlení lidí prováděná medii, zejména zpravodajstvím ČT, nese úspěchy a ty nelze narušovat zveřejňováním odtajněných informací.

 

1100 jaderných cílů odtajněných administrativou USA

Kolik jaderných zbraní si myslíte, že jsou potřebné k zastrašování?

Archivy národní bezpečnosti zveřejnily od roku 1956 odtajněný seznam amerických jaderných cílů, který se pohyboval kolem 1 100 lokalit v celé východní Evropě, Rusku, Číně a Severní Koreji. Uvedená mapa zobrazuje všech 1100 jaderných cílů.

 

Ačkoli je seznam dnešních jaderných cílů klasifikován, pravděpodobně to nevypadá výrazně odlišně. Spojené státy mají ještě asi 1900 jaderných hlavic rozmístěných na raketách a bombardérech (s tisíci dalšími v rezervě), které jsou připraveny k zahájení okamžitého útoku po upozornění a schopné dosáhnout svých cílů do 30 minut. Tato nestabilní situace je extrémně riskantní a opakovaně se blíží k náhodnému spuštění jaderné války. Mnoho dnešních vodíkových bomby je navíc stokrát silnější než atomová bomba, která klesla na Hirošimu a Nagasaki.

 « zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press