Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Svobodou a demokracíí proti válečným záměrům

11.7.2018 - Iniciativa Ne základnám

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

jako zákonodárce jste odpovědný za kontrolu Vlády ČR. Při výkonu své funkce jste vázán k dodržování Ústavy ČR, zajištění zachování suverenity naší republiky, bezpečnosti občanů, vytvoření podmínek, aby mohli prožívat život v míru.

Drtivá většina občanů by nikdy nedala ve volbách svůj hlas politické straně, hnutí, nebo kandidátu, který by ve svých vystoupeních, prostřednictvím politického programu podporoval přípravu války, prosazoval vyhrožování a zastrašování jiného státu navíc v zájmu cizí mocnosti, nebo svým hlasování omezoval a likvidoval suverenitu naší republiky.

Podle včerejších projevů řady představitelů některých politických stran bylo na 931674 voličů, onálepkováno prozměnu třeba bílou hvězdou, která je označuje tak za extrémisty, nebo stoupence totalitních režimů. Tato svá vystoupení obhajovali tvrzením, že takto hájí demokratické principy a svobodu, naplňují mezinárodní smluvní závazky.

Nebyli to občané, kteří předali suverenitu vzdušného prostoru jinému vojenskému uskupení a tuto skutečnost potvrzuje rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR (http://czechairforce.com/vzdusne-sily/). že 26.pluk AČR je v trvalé podřízenosti Vrchního velitele spojeneckých sil v Evropě (SACEUR – Supreme Allied Commander Europe) a to se souhlasem  Poslanecké sněmovny ČR.

Bez vyslechnutí názoru občanů, 8 374 501 oprávněných voličů, je nám ve včerejším Společném prohlášení o spolupráci mezi EU a NATO vnucováno úplné zbavení suverenity našeho státu a to pro potřebu vojenské mobility v rámci NATO-EU s požadavkem, aby kromě jiného dálniční sítě byly přispůsobeny tomuto záměru.

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče žádáme Vás o odpověď na otázku:

Vysvětlete svým voličům důvod záměru vojenské mobility, odkud a ke kterým státním hranicím bude prováděna? Které armády se jí budou účastnit?

Proti vojenskému uskupení NATO, Summitu NATO 2018 je dnes v Bruselu celosvětová demonstrace a tato celosvětová demonstrace má podporu i v České republice, dnes v 17:00 hodin na Václavském náměstí

 

Paní poslankyně, pane poslanče, dovolíme si Vás dále informovat:

Před necelými pěti lety organizace Worldwide Independent Network a Gallup International Association provedly globální průzkum veřejného mínění,
Téměř 70 tisíc respondentů z 65 států na konci roku 2013 odpovídalo na otázku „Jaká země představuje největší hrozbu pro mír?“Zhruba 24 procent dotázaných uvedlo, že
největší hrozbu představují Spojené státy. Na druhém místě se s patřičným odstupem umístil Pákistán (8 procent), na třetím místě Čína (6 procent) a čtvrté místo s pěti procenty obsadily hned čtyři země – Afghánistán, Írán, Izrael a Severní Korea. Dnes na Západě tolik obávané Rusko se umístilo až na 12. místě (2 procenta).

V roce 2017 společnost Pew Research Center položila respondentům z 30 zemí podobnou otázku. Zhruba 35 procent dotázaných označilo Spojené státy za „zásadní hrozbu“. Světová veřejnost celkem oprávněně vnímá USA jako primární hrozbu a NATO za relikt studené války, který měl zaniknout spolu s Varšavskou smlouvou. Následná expanze Severoatlantické aliance směrem k hranicím Ruska je vnímána jako nezodpovědný avanturismus. Vojenské intervence Aliance v Kosovu, Afghánistánu, Iráku a Libyi ke kýžené bezpečnostní stabilitě nepřispěly, ba právě naopak .

Hovoříme-li o potenciálním rozbití transatlantických vazeb Donaldem Trumpem tváří v tvář Rusku a jeho snahám destabilizovat západní vlády - ať už skutečných či imaginárních - Kreml především využívá chyb svých protivníků. Vzestup xenofobie a populismu v USA a Evropě není přímým důsledkem podvratných aktivit Kremlu. S údajným nepřítelem je třeba hovořit; je nutno pochopit jeho chování, analyzovat jej a adaptovat takovou politickou strategii, která by vedla ke zmírnění mezinárodního napětí.

Nicméně. Severoatlantická aliance jen stěží představuje záruku míru a kolektivní bezpečnosti. Od Trumpova kabinetu můžeme očekávat všechno možné, ale nikoli soudnou a konstruktivní politickou agendu.


S pozdravem                                                                 Praha 11.7. 2018

Za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press