Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

V čí prospěch budou hájeny ,,naše" zájmy.

25.2.2019 - Iniciativa Ne základnám
Obdivuhodný stav svobody a demokracie, když si platíte ministra zahraničí Tomáše Petříčka, a ten svým občanům není ochoten sdělit, co vlastně ve Spojených státech dělal, co tam předjednával, jaké pokyny, ultimáta tam dostal. 
A to vše za naše peníze. 
Stačí, jak se teď v té naší svobodné demokracii stává, že se to označí za důvěrné, nejlépe tajné (v roce 1989 se tvrdilo, že naše armáda nebude mít před občany tajemství), nezveřejnitelné z důvodu obchodních zájmů. 
Položíme našemu ministru zahraničí jednoduchou otázku:
Mluvilo se při návštěvě v USA o možném vzniku americké základny v ČR? ANO/NE. 
Protože politika, jak politici přiznávají, není o pravdě a informacích, je nutné pokládat další otázky vycházející z předpokladu, že požadovaná informace o přítomnosti U.S.Army/NATO v Evropě bude mlžena.
Otázka: Stáhne USA prostřednictvím U.S.Army/NATO (tako formulované označení je nezbytné pořád opakovat, aby obyvatelé Země začali vnímat, že NATO žádné základny nemá) své vojáky z Evropy, konkrétně z Německa, Polska, Španělska, Itálie a Řecka?
za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná, mluvčí 
Praha - Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu.
Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března.
Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele.
Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie.
King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

Jaroslav Štefec

Opravdu by mě zajímalo, o čem si povídali šéf Bílého domu s českým premiérem. Když si totiž páníček povolá satrapu z okrajové části satrapie, obvykle to znamená, že po něm něco chce. Zpravidla vojáky, nebo peníze. Případně obojí.

Nevím co všechno Trump Babišovi nařídil. Otevřených témat je spousta
- vrtulníky,
- letadla,
- obrněné transportéry,
- radary,
- dostavba Temelína a Dukovan,
- lithium,
- loajalita vůči požadavkům USA v rámci NATO a EU, ... Jedno ale vím naprosto přesně už teď. Naši zemi bez vlastní zahraniční politiky, s neschopnými zkorumpovanými pimprlaty na "politické scéně", s vyplundrovanou ekonomikou a bez spojenců to bude stát víc peněz, než si můžeme dovolit.

Bohužel pro nás, lidi, kteří žijeme v této zemi, nevidím nikoho, kdo by byl schopen a ochoten se tomu postavit a hájit naše obyčejné, přízemní každodenní zájmy. Bezpečnost, ochranu zdraví a majetku, právní jistotu, ekonomickou stabilitu, solidaritu státu s nemohoucími ...

To ale není úkol satrapů, že?

Psí služba páníčkovi je pro ně přece víc, než jejich vlastní životy. Lépe řečeno víc, než životy "obyčejných" obyvatel jim v plen dané satrapie. Byť by ležela v srdci Evropy.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press