Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Jednání zpravodajství ČT nesoucí znaky možné trestné činnosti. Stížnost na porušení zákona o ČT. Koncesionář chce znát pravdu pane Moravče.

21.4.2021 - Iniciativa NE základnám ČR,z.s.


Ne zakladnam Ne zakladnam


Jednání zpravodajství ČT nesoucí znaky možné trestné činnosti. Stížnost na porušení zákona o ČT. Koncesionář chce znát pravdu pane Moravče.
Počet zpráv: 6From: "NE ZAKLADNAM.CZ" <nezakladnam.cr@gmail.com>                                Sent: 18.04.2021 16:58:44
To: vaclav.moravec@ceskatelevize.cz;Info <info@ceskatelevize.cz>;Rada ČT <radact@ceskatelevize.cz>;zuzana.tvaruzkova@ceskatelevize.cz;posta <posta@ceskatelevize.cz>;divackarada@ceskatelevize.cz

Subject: Jednání zpravodajství ČT nesoucí znaky možné trestné činnosti. Stížnost na porušení zákona o ČT. Koncesionář chce znát pravdu pane Moravče.

Níže uvádíme informace, které byly nejen zpravodajstvím ČT a panem Moravcem zatajeny.
Prodej zakázané munice, obchod s municí, má na svědomí statisíce životů.
Je neodpustitelné zamlčování těchto skutečností, jde o pohrdání koncesionáři, lidmi.

S pozdravem
za Iniciativu NE základnám ČR, z.s.
Václav Novotný


Iniciativa NE základnám ČR, z.s.
IČ: 285 58 324
Sídlo: Vondroušova 1197/53, Řepy, 163 00 Praha

Doručovací adresa:
Václav Novotný 
Tupolevova 480
199 00 Praha 18 - Letňany

 

 Zlín – Případem obchodování a skladování zakázané munice v areálu vrbětických skladů se začal v úterý zabývat krajský soud ve Zlíně dne 10.května 2016

Za úmyslný trestný čin vývoj, výroba a držení zakázaných bojových prostředků před ním stanulo pět fyzických osob i dvě společnosti a to Excalibur Army a Real Trade.

,,Místo hledání viníka výbuchů ve Vrběticích byla vytvořena kauza skladování zakázané munice"
uvedl za jednu obžalovaných společností  Excalibur Army tiskový mluvčí Andrej Čírtek.

Celá kauza vyplula na povrch po výbuších vrbětických skladů v říjnu 2014. Ani jedna z obžalovaných společností za nimi podle svého vyjádření nestojí a výbuchy s kauzou zakázané munice nesouvisí.

Pozdější vyšetřování výbuchů však mělo ukázat, že právě jmenované společnosti měly v pronajatých vrbětických skladech zakázané výbušniny – podle policie protipěchotní miny MON 100 a MON 200, jejich držení a skladování je v České republice protiprávní, stejně jako je zakazují i další mezinárodněpráv­ní normy.

PRODALA NÁM TO MAĎARSKÁ ARMÁDA, BRÁNÍ SE FIRMY

Ke konfliktnímu obchodu mělo dojít v Maďarsku, kdy společnost Real Trade nakoupila prostřednictvím společnosti Excalibur Army na začátku roku 2012 „balík munice", který obsahoval i zakázané miny MON 100 a MON 200 a který měl být později z maďarských

„Nevěděli jsme, že v tom balíku byly i zakázané miny," bránil se u soudu obžalovaný předseda představenstva Real Trade Praha a jednatel Excalibur Army Petr K. Právě on měl uzavírat tyto smlouvy o nákupu munice. Právě zmiňovaný balík munice byl velký tendr.

„Nemůžete si říct co chcete nebo ne, buď to vezmete všechno nebo nic," naznačil obžalovaný.

Společně s ním čelí obžalobě i prokuristka Real Trade Ivana L., bývalý místopředseda stejné společnosti Vít P., hlavní zbrojíř Excalibur Army Roman Š. a skladník skladu Excalibur Army ve Vrběticích František M. Právě Petr K. objednal u Excalibur Army vojenský materiál, jeho podřízená Ivana L., měla obstarat u ministerstva průmyslu mezinárodní dovozní certifikát, na základě kterého mohli munici z Maďarska dovézt.

Podle státního zástupce Leo Foltýna však do návrhu na vydání tohoto certifikátu neuvedla, že se jedná o zakázané protipěchotní miny. Obžalovaní u soudu popírali, že by věděli, že se jedná o zakázané miny.

Veliký balík zboží byl prodán maďarskou armádou, uskladněn až do poslední chvíle v maďarských skladech, pak jej naložila na naše kamiony, které s tím přijely do ČR.Jistě uznáte, že by nám Maďarsko nenaložilo na naše náklaďáky něco, co je zakázáno," uvedl za obžalované advokát Pavel Jelínek.
Zdroj:
https://zlinsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/peti-lidem-hrozi-za-skladovani-zakazanych-min-az-12-let-vezeni-20160510.html

 

Divácké centrum ČT

20. dubna 2021 10:17

Komu: nezakladnam.cr@gmail.com, "Podatelna, Distr_skupina"

Vážení, 

Váš e-mail jsme vyhodnotili jako oficiální úřední podání, nikoli jako běžný divácký dotaz. Česká televize, jakožto veřejnoprávní útvar, je nucena dodržovat zákony ČR, a proto je v tomto případě nutné se řídit stanovenými pravidly. Vzhledem k tomu, že Váš dotaz splňuje základní podmínky, předáváme jej tímto automaticky do elektronické podatelny České televize k dalšímu zpracování. 

V případě podobné komunikace v budoucnu Vás žádáme, abyste k podání využili jednu z těchto tří možností. Úřední dokumenty v digitální podobě je možné zaslat na e-mailovou adresu elektronické podatelny (epodatelna@ceskatelevize.cz), osobně předat na přenosném technickém nosiči na pracoviště podatelny ČT, případně lze zaslat do datové schránky ČT (WEEAB8C). Podrobnější informace o podmínkách přijímání dokumentů do České televize jsou uvedeny zde: https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/kontakty/podatelna

Děkujeme za pochopení 
S pozdravem
Miroslava Pevná
Manažerka Diváckého centraČeská televize
Kavčí hory
140 70 Praha 4
T: +420 2 6113 6113
miroslava.pevna@ceskatelevize.cz
www.ceskatelevize.cz


From: "NE ZAKLADNAM.CZ" <nezakladnam.cr@gmail.com>

Sent: 18.04.2021 16:58:44

To: vaclav.moravec@ceskatelevize.cz;Info <info@ceskatelevize.cz>;Rada ČT <radact@ceskatelevize.cz>;zuzana.tvaruzkova@ceskatelevize.cz;posta <posta@ceskatelevize.cz>;divackarada@ceskatelevize.cz

Subject: Jednání zpravodajství ČT nesoucí znaky možné trestné činnostiStížnost na porušení zákona o ČT. Koncesionář chce znát pravdu pane Moravče.

[Citovaný text byl skryt]

 

 

epodatelna@ceskatelevize.cz

20. dubna 2021 15:27

Odpovědět-komu: epodatelna@ceskatelevize.cz

Komu: nezakladnam.cr@gmail.com


 

 

 


 
 « zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press