Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Celostátní demonstrace 26. května 2007

23.5.2007
Iniciativa Ne základnám pořádá v sobotu, 26. května 2007, od 15.00h na Václavském nám. v Praze celostátní demonstraci proti umístění radarové základny USA v České republice.

Demonstrace se zúčastní občané z celé ČR, hojně bude zastoupena oblast Brd, které se problém bezprostředně dotýká. Podporu demonstraci vyjádřily i obě opoziční strany a část Strany zelených, dále pak zástupci některých odborových svazů. Jako host na demonstraci vystoupí mimo jiné i známý režisér Zdeněk Troška.

Naším cílem je ukázat šíři odporu. Demonstrace bude občanský, nadstranický protest proti arogantnímu a nedemokratickému chování vlády, která jedná s USA i přes zásadní nesouhlas většiny obyvatel. Navíc je to vláda, která má rekordně slabý mandát a většinu v Poslanecké sněmovně ČR ji zajišťují dva přeběhlí poslanci.

Naše demonstrace bude tedy protestem nejen proti vybudování radaru, ale také proti vládě, která není vládou občanů, ale úzké a ideologicky vyhraněné elity. Místo zájmů celé země, hájí vládní představitelé zájmy své či jejich spojenců.

Vyzýváme tímto všechny občany, aby se zúčastnili demonstrace 26. května od 15.00h na Václavském nám. v Praze a stali se Davidy, kteří porazí Goliáše.


Tiskoví mluvčí:
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press