Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Pozvánka k připomenutí 28. října - vzniku samostatého Československého státu

20.10.2021 - Iniciativa NE základnám ČR, z.s.
Byli to národní buditelé, obrozenecká hnutí i zapadlí vlastenci, kteří utvářeli silnou národní identitu, která se nikdy nesmířila s existencí v područí Rakouska-Uherska. Připomeňme ze stovek jmen jména: František Palacký, Josef Kajetán Tyl, Božena Němcová, Karel Havlíček Borovský, Karolína Světlá, Karel Hynek Mácha.
Současný ,, demokratický a svobodn" systém pozměňuje historii a hledá cesty, jak vymazat z podvědomí občanů ty, kteří stáli za vznikem samostatného Československa , T.G.Masaryka, Edvarda Beneše, Rastislava Štefánika.
Stačí si porovnat, kolik času media věnují jiným historickým událostem, nebo o některých neiformují vůbec například – Mnichovská zrada 1938. Největší ostudou je zpravodajství ČT24 a níže uvedená fakta to potvrzují.
Jak si ověřit morální úpadek, doslova pohrdání těmi, bez kterých bychom dnes neexistovali.  Zdroj: https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/ptali-jsme-se-ve-skolach-proc-se-pripomina-28-rijen-20161027.html
Položili jsme proto žákům prvního stupně na Základní škole Žižkov a také studentům Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře jednoduchou otázku:

Proč se připomíná 28. říjen?

Míša

Státní svátek, který teď oslavíme, se jmenuje Vznik samostatného Československého státu. To znamená, že se spojilo Česko a Slovensko dohromady a vytvořili jeden stát. Ale už to tak není.

Adam

V pátek je 28. října a tento den je státním svátkem. Připomíná založení samostatné Československé republiky. Následujícím státním svátkem, který nás čeká hned po tomto, je 17. listopad. To je sametová revoluce.

Pavel

Budeme slavit Vznik Československa. To už se rozpadlo. Já jsem se narodil v roce 2006 a to už nebylo. Ale na Slovensku jsem byl, dokonce nedávno. Jeli jsme tam autem, jmenovalo se to Sklenné Teplice. Mám tam tetu i strejdu.

Bára

V pátek je Den vzniku Samostatného Československa. Pro mě osobně už to ale nic neznamená, Československo jako stát jsem již nezažila. Ani doma nijak neřešíme, že třeba bylo lepší, když jsme se Slovenskem tvořili jeden stát.

Ema

Já už vím, že 28. Října se slaví Den samostatného Československého státu. Ale myslím si, že my jako stát už Československo nejsme. Místo toho jsou dva státy, Česko a Slovensko. Státní svátek znamená volno.

Lucie

28. říjen, Den vzniku samostatného Československa. To vím, ale pro mě osobně to noc neznamená. Je to zkrátka událost v dějinách, která se stala. To, že je nyní Česká republika samostatným státem, mi vyhovuje.

Zdéňa

V pátek je státní svátek a slaví se proto, že je den Československého státu. Proto se tento den slaví a proto máme ve škole prázdniny.

Terka

V pátek se bude slavit Den vzniku Československé republiky. To není jediný státní svátek, který slavíme, máme například ještě svátek sv. Václava.

Jenda, gymnázium

28. října je Den vzniku samostatného Československa. Já už to beru jako samozřejmost, že Česká republika je samostatný stát. Ale pokud bychom se měli znovu sjednotit, tak já bych to jistě nechtěl.

Kristýna

Budeme slavit Den vzniku Československa. Vím, že těch svátků je víc, ale teď si nevzpomenu na další. Ale také to znamená, že máme ve škole volno a většinou i dospělí.

Jáchym

Tento státní svátek připomíná založení samostatného Československého státu. Když jsem se já narodil, tak už tento stát neexistoval, Česká republika již byla samostatným státem.

Ema

Státní svátek znamená, že vzniklo Česko a Slovensko dohromady a že ve škole budeme mít volno. Mamka bude mít také volno, ale taťka ne. Taťka bude muset do práce a my půjdeme s mamkou ke kadeřnici.

Jirka

28. října je Vznik Československého státu a je to svátek vzniku té země. Ale Slovensko a Česko se rozpadlo a teď je jenom Česko a pak je Slovensko. Takže Slovensko už je teď zahraničí.

Verča

Státní svátek, který si v pátek připomínáme, je dnem vzniku samostatného Československa. Já už ho ale jako jednotný stát nepamatuji. Na Slovensku jsem už byla a nespatřovala jsem tam nějaký výrazný rozdíl oproti České republice.

Matěj

28. říjen je státní svátek a připomíná Československý stát. To znamenalo, že Česko a Slovensko byla jedna zem, ale pak se to nějak rozdělilo. Slovensko bylo prostě jeden stát s námi dohromady.« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press