Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Předseda zahraničního výboru NR SR Marián Kéry - návrh Vládě ČR - odložte cvičení SABER STRIKE 2022

4.2.2022 - Iniciativa NE základnám ČR, z.s.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vážení přátelé,

v jak hrozném stavu se nachází naše společnost, dokládá níže přiložený návrh zaslaný Národní radou Slovenské republiky, který masmedia, naše vláda cenzuruje.

Nejsme přesvědčeni, že všichni voliči, kteří zvolili poslance politických stran STAN, ODS, Piráti, mají stejné militantní požadavky, nenávistnou rétoriku, kterou předvádí současná vláda a někteří poslanci jmenovných stran.

Na druhou stranu, pokud budou tito voliči dělat, že se jich jednání jimi zvolených poslanců netýká, budou mlčet, nesou díl své odpovědnosti. Nechceme připomínat historické události, jenom máme prosbu, nenechte si to líbit, napište jim, že s jejich jednáním, záměry nesouhlasíte.

Děkujeme.

Za Iniciativu NE základnám ČR, z.s.
Václav Novotný

Předseda zahraničního výboru NR SR Marián Kéry - návrh Vládě ČR - odložte cvičení SABER STRIKE 2022

V návrhu a přijetí usnesení o odložení termínu konání společného cvičení SABER STRIKE 2022 jednotek USAREUR-AF a Ozbrojených sil SR žádá skupina poslanců vládu České republiky, aby přijala všechna potřebná legislativní a technická opatření a zajistila odložení termínu konání společného cvičení SABER STRIKE 2022 jednotek USAREUR -AF a Ozbrojených sil SR na období ukončení eskalace mezinárodního napětí souvisejícího se situací na Ukrajině, které zahrnuje přijetí vojenských jednotek USA na území SR v měsících únor a březen 2022, a to v počtu do 3000 osob a do 1000 kusů techniky. Jedná se o historicky největší počet vojáků USA a ozbrojené techniky na území SR. „Skupina poslanců NR SR je přesvědčena, že pořádání takového mimořádného vojenského cvičení s tak obrovským počtem vojáků USA na území SR přispívá ke zvyšování napětí souvisejícího se situací na Ukrajině. Společně s úsilím vlády SR dosáhnout schválení obranné dohody mezi USA a SR a bezplatný minimálně desetiletý pronájem vojenských letišť v Kuchyni a na Sliači ozbrojeným silám USA, cvičení takto představuje další úmyslný krok vlády SR přispět čistě z politických a utilitárních důvodů k další eskalaci napětí. Skupina poslanců NR SR proto žádá odložení termínu konání společného slovensko-amerického cvičení na období, kdy bude zřetelné uklidnění mezinárodního napětí,“ přiblížil poslanec za stranu SMĚR - SD a předseda zahraničního výboru NR SR Marián Kéry.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press