Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

28.2.2023 Malostranské nám. NESPOKOJENÍ

9.3.2023 - iniciativa NE základnám ČR, z.s.

Ráda bych zářila spokojeností, ale jako důchodkyni mi to jde - při počínání těch dnešních vládců - jen těžko. Připomínám drobnosti vyřešené jak mávnutím proutku : cestovné, zdražení energií, zdražení potravin, a jako poslední dnešní bonbónek: valorizace penzí.

Něco tady není v pořádku. Na válku a zbrojení máme peněz dost, na platy politiků víc než dost.

 

Co se to stalo?

 

Nebude chyba někde v ústavě? Abych ji připomenula : zdrojem veškeré státní moci je lid - - ovšem vykonává ji prostřednictvím orgánů (moci.) Podle toho to tady vypadá.

Ze slibu poslance vybírám: svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Asi někteří nemají svědomí...a možná někteří z nich jsou v úplném bezvědomí.

Navrhuji v ústavě zakotvit odpovědnost politiků a to i hmotnou. Politikům bychom měli platy navrhovat a schvalovat my - vládneme jejich prostřednictvím, měli bychom je i finančně ohodnotit … proto asi nebyli ochotní vydat zákon o celostátním referendu. Jak by to vypadalo, kdyby hloupý lid rozhodoval ...míroví štváči …. dezoláti ... určitě by je napadl i zákon : jedna osoba, jedna funkce, jedna židle, jeden plat.

Než odejdu snít o tom, jaké platy určíme dnešním vládcům, uvažujme prosím o změně ústavy, o zákonu o referendu, tak abychom měli ztracenou vládu věcí svých zpět ve svých rukách.

Mluvčí Iniciativy NE základnám ČR,z.s.

Eva Novotná

 

 

Mír a sociální spravedlnost

NESPOKOJENÍ, Jiří Paroubek

Parlamentní listy 8. 3. 2023

Z levicového prostředí jsou odezvy velmi dobré, z pravicového velmi nepříznivé. Takže je zřejmé, že to ťalo do živého,“ říká k tomu, jaké reakce vyvolalo založení spolku Nespokojení a oznámení záměru sjednotit levici, expremiér Jiří Paroubek. Jasný vzkaz poslal Miroslavu Kalouskovi. Promluvil také o petici Braňme důchodce a řekl, co by si měli uvědomit dnes dvacetiletí, třicetiletí lidé. Popsal také, kde by měl stát podle něj šetřit. Dostal se i k Ukrajině, konkrétně k mírovému plánu, který předložila Čína.

Podívejme se i na situaci na Ukrajině. Čína předložila návrh na mírové řešení konfliktu na Ukrajině. Může být skutečnou cestou k míru? A jak hodnotit postoj některých představitelů Spojených států?

Tak já si myslím, že z postoje představitelů Spojených států vyplývá, že o míru nechtějí uvažovat. To je prostě jejich zájem, prodlužovat ten konflikt. Myslím, že je to ohromná chyba a ukazuje to, že organizace jako NATO je sice potřebná, ale měla by se demokratizovat. Přece není možné, aby v ní rozhodoval jenom jeden stát a jenom de facto jedno ministerstvo a Deep state. Takže to vytváří tyto věci, že Ukrajina krvácí, Rusové pokračují v útoku… Mainstreamová média nás krmí řečmi o tom, jaká bude protiofenziva Ukrajinců na jaro. No ale s čím tedy ti Ukrajinci budou bojovat? A také, jestli mají vojáky? A jestlipak někoho, nějakého hlupáka, v nějaké zemi NATO, napadne třeba vyslat expediční sbor na Ukrajinu? Jak jsem se díval na průzkumy veřejného mínění u nás, tak zdrcující většina lidí si toto u nás nepřeje. Tak jako si nepřeje třeba zvyšovat dodávky zbraní na Ukrajinu. Devadesát procent lidí mluví o potřebě diplomatického řešení. Tak Čína něco předložila. Mělo by se o tom seriózně jednat a ne to hned odmítnout,                                                                                                

odpovídá Jiří Paroubek. 

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press