Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

SLOVENSKÝ POCHOD ZA MIER, Bratislava 3.3. 2023

9.3.2023 - iniciativa NE základnám ČR, z.s.

Přijeli jsme 3.3.2023 do Bratislavy podpořit mír.

https://www.youtube.com/watch?v=1OWRDglVCXM

Atmosféra byla přátelská a za celou dobu jsme nebyli svědky žádného incidentu ze strany organizátorů. Snaha o provokaci předvedla dvojice s vlajkami Azova. V klidu s doprovodem policie provokatéři demonstraci opustili. 

Na začátku demonstrace před prezidentským palácem se nám stala malá nehoda. Náš dlouhý transparent nápor větru přetrhl na dvě části. Všimla si toho jedna z slovenských účastnic demonstrace. Nabídla řešení. Počkejte tady, ať vás nehledám, dojdu vám koupit lepící pásku a nůžky.

Nečekala na naše protesty, že to nemůžeme žádat a odešla. Za 5 minut byla zpět a lepící pásku a nůžky nám dala. Transparent jsme opravili, ale paní jsme už v davu nepotkali. Rádi bychom vše vrátili a ještě jednou poděkovali. Prosíme tedy vás, kteří máte přátele v Bratislavě o sdílení. Třeba se to podaří.

 Dokládáme tím oproti mediálním zprávám, jaká byla atmosféra na demonstraci. Chtěli mír. Nechtějí být zataženi do války. Přes odhadem 8 tisíc účastníků (máme zkušenosti z demonstrací a počet dokážeme odhadnout) skandovalo:

- my chceme mier

- amerika parazit svieta

- nechť žije mier

- ruky preč od našich mužov a synov

- pryč z NATO

- my sme tu doma

- amerika domou

- to nie naše vojna

- vystupiť z NATO

- vyžeňme USA

Nejen demonstranti v Bratislavě, byli jsme na demonstraci v Trenčíně, mají jasno. Je vidět, že slováci přemýšlí nad svojí budoucností a dělají něco pro ni. Můžeme jim jen závidět.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press