Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Pozdrav od starosty Hirošimy iniciativě NE základnám

8.8.2007 - Tadatoshi Akiba

Posílám tento pozdrav na počest pořádání akce Praha-Brdy-Hirošima-Spolu proti jadernému zbrojení.

Právě proto, že jsme se stali prvním světovým cílem atomového bombardování, Hirošima opakovaně vyzývá k zákazu jaderných zbraní a trvalému světovému míru. Nicméně nad světem stále vládne nenávist, násilí a pomsta. Hrozivé jaderné zbraně zůstávají nahromaděny uprostřed zvyšujícího se nebezpečí, které mohou způsobit.

Od roku 2006, 10. výročí, kdy Mezinárodní soudní dvůr vydal prohlášení že „použití nebo hrozba použití jaderné zbraně je v rozporu s mezinárodním právem“, město Hirošima spolupracuje se Starosty za mír (Mayors for Peace) a jejich 1.600 členů spustili druhou fázi kampaně 2020 Vize – Výzva dobré víry (Good Faith Challenge), aby podpořili „jednání dobré víry“ proti jadernému zbrojení. Také sledujeme projekt „Města nejsou cíle (Cities Are Not Targets)“, který vyžaduje slib od zemí vlastnících jaderný arzenál, že města nebudou cílem jaderných útoků.

Každá lidská bytost na této planetě hraje svou roli v zachování budoucnosti lidstva. To je také důvod proč akce Praha-Brdy-Hirošima-Spolu proti jadernému zbrojení je také významná a já vás všechny chválím za vaše úsilí. Věřím z celého svého srdce, že budete pokračovat v práci s námi tak, abychom dosáhli zrušení jaderných zbraní a trvalého světového míru.

Posílám své srdečné pozdravy a akci Praha-Brdy-Hirošima-Spolu proti jadernému zbrojení přeji úspěch a všem přítomným dobré zdraví.

Tadatoshi Akiba
starosta města Hirošima

5. srpna 2007


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press