Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Tisková zpráva organizátorů setkání starostů v okolí Brd

17.8.2007 - Jan Neoral, starosta Trokavce

Vládní mluvčí Klvaňa sezval na 22.8.2007 do Spáleného Poříčí několik starostů z blízkého okolí místa zamýšlené výstavby amerického radaru.

Tento jeho záměr bereme jako snahu pokračovat v dosavadním systému přesvědčování - jako tomu bylo v Míšově. Svolat vždy jen pár starostů, pak jim oznámit, že bude jednat jen se dvěma, omezit přístup široké veřejnosti. Je to snaha vrazit klín mezi starosty, rozdělit je, narušit jejich jednotu.

T. Klvaňa je ředitelem tabákové firmy British American Tobacco. Ve vyspělých zemích je degradací pro politiky, použít služeb někoho, kdo pracuje v tabákovém průmyslu. Jak může člověk, který napomáhá prodávat lidem tabákové výrobky, způsobující rakovinu a smrt, propagovat za naše daně americký radar a tvrdit, že je naprosto neškodný? Kdo mu uvěří?

Po poradě se starosty Příbrami a Rožmitálu jsme došli k tomuto závěru:

Vyzýváme všechny ostatní starosty obcí, aby se nezůčastňovali schůzek, které svolává T. Klvaňa. I my je budeme ignorovat.

Vláda nás, starosty, uráží a podceňuje tím, že k jednání sama nepřijde a posílá nám takovéto vyjednavače. To je přece úkol vlády a odborníků. Ale odborníků skutečných, ne placených propagátorů bez svědomí.

I prezident ČR vytknul v tisku, že vládní mluvčí Klvaňa problematiku radaru trivializuje, zjednodušuje a s občany jedná arogantně. Neinformuje, ale propaguje a přesvědčuje.

Požadujeme jednání s vládními politiky a s odborníky skutečnými, nezávislými, z oboru radiolokace a zdravotních dopadů. Nejvyšší prioritou starostů je přece vést dialog s odborníky a s politiky, kteří jsou vybaveni potřebnou zodpovědností.

Pánové Topolánku, Vondro, Schwarzenbergu, paní Parkanová, vy nám do krásné přírody Brd hodláte prosadit radar. Tak nám přijďte vysvětlit, proč. Ale osobně. Abyste nemuseli lhát opět tisku, že „tu na Vás bylo 150 opilců a feťáků“, sezvěte si starosty. Ale jednejte a neschovávejte se zbaběle za nastrčenou figurku.

Na první pracovní velké schůzce starostů v Rožmitále dne 24.8.2007, která začíná ve 12,00 hodin v budově kulturního střediska (budova brdského památníku na náměstí) stanoví starostové svůj další postup.

Za organizátory pracovního setkání starostů

Jan Neoral, Trokavec


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press