Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

USA šly do Iráku kvůli ropě

15.9.2007
Kvůli ropě? No to je mi novinka! – řekne si v tuto chvíli asi každý kriticky uvažující člověk. A má pravdu: nové je skutečně jen to, že dnes už se tím netají ani vysoce postavené (a vysoce zainteresované) osoby jako Alan Greenspan, bývalý předseda amerického Federálního rezervního systému. Více na Aktualne.cz


A jak to souvisí s „naším“ radarem? Třeba tak, že kdo lhal o Iráku, může klidně lhát i o protiraketové obraně. Důvody oficiálně uváděné a důvody pravé nebývají vždy jedno a totéž. Ostatně pan Greenspan není jediný, kdo se v poslední době podřekl. Dále viz deník MF Dnes:


V Iráku jsme kvůli ropě, prohlásil australský ministr

Hlavním důvodem, proč se Austrálie účastní iráckého tažení, je ropa. Prohlásil to australský ministr obrany Brendan Nelson. Zabezpečení dodávek ropy bylo podle ministra Nelsona klíčovým faktorem, proč se Austrálie hned v březnu 2003 připojila k prezidentovi USA Bushovi a poslala na horkou iráckou půdu své muže. "Blízký východ je důležitým dodavatelem energie, zejména ropy, do zbytku světa. Proto je v našem zájmu ujistit se, že region - a zejména pak Irák - opouštíme v situaci, kdy je tamní bezpečnost udržitelná," dodal ministr. Je to vůbec poprvé, kdy někdo z australské vlády přiznal jakoukoliv spojitost mezi vysláním vojáků a ropnými zájmy.


Zdroj: iDNES.cz, 5.7.2007 (kráceno)« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press