Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Velké znepokojení nad chystanou vládní kampaní

21.9.2007

Iniciativa Ne základnám vyjadřuje velké znepokojení nad dnes představenou vládní kampaní pro radar. Skutečnost, že peníze daňových poplatníků budou použity na přesvědčování občanů ve prospěch radaru, je alarmující a nemá v demokratické společnosti místo.

„Vládní zmocněnec sice tvrdí, že kampaň nebude nikoho přesvědčovat, že bude pouze poskytovat informace. Ale o tom, jaké informace bude poskytovat, jsme si měli možnost udělat obrázek již během uplynulých týdnů,“ uvedl Jan Tamáš, mluvčí iniciativy. „Krásnou ukázkou jejich ‘otevřenosti’ je skutečnost, že autoři argumentů na webových stránkách kampaně budou lustrováni jako v dobách hluboké totality a kdo neprojde lustrací, tak jeho argument nebude zveřejněn.“

Iniciativa je přesvědčena, že tak jako dosud budou argumenty vládní kampaně jednostranné, že vládní koordinátor bude i nadále představovat pouze „odborníky“ zastávající názor pro základnu USA na našem území a že se tedy nebude jednat o informační kampaň, ale o kampaň manipulační. Obavy má také z přístupu k diskuzi na webových stránkách kampaně, kde z necenzurované diskuze budou vybírány „pouze ty zajímavé příspěvky“, které pak dostanou větší prostor. Skutečně demokratická diskuze nesmí být cenzurována žádným způsobem.

Zavádějící je také název celé kampaně „Proti raketám“, neboť ve snaze prosadit radar straší hrozbou raketového útoku na ČR, která i podle oficiálních dokumentů armády ČR není na pořadu dne. Navíc možným dvojsmyslným výkladem mate občany a maskuje skutečný záměr vlády prosadit umístění základny USA s radarem na území České republiky.

Iniciativa je taktéž pobouřena skutečností, že za více než čtyři týdny nedostala od vlády odpověď na žádost o rozdělení peněz vyhrazených na kampaň mezi zastánce a odpůrce radaru tak, aby se k občanům dostávaly skutečně oba pohledy na problematiku radaru, ne jen pohled vládní.

 

Tiskoví mluvčí:
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., 776 785 839, jan.tamas@humanisti.cz
Jan Májíček, 604 35 72 15, maja_konf@yahoo.co.uk


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press