Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Nezákladňák najel již přes 1 000 km a směřuje z Čech na Moravu

28.10.2007

Praha, 28/10/200707

Putovní autobus Nezákladňák, který vypravili členové iniciativy Ne základnám v úterý z Prahy, během prvních čtyř dnů cesty projel téměř všechny kraje Čech, najel přes tisíc kilometrů a oslovil tisíce lidí. Na delší dobu se zdržel v Příbrami, Českých Budějovicích, Kájově, Březnici, Spáleném poříčí, Rokycanech, Strašicích, Plzni, Toužimi, Karlových Varech, Mostě, Ústí nad Labem a Pardubicích.

„Máme za sebou první téměř polovinu cesty a zatím jsme velmi spokojeni s odezvou, kterou jsme na Nezákladňák zaznamenali,“ uvedl Jan Tamáš, tiskový mluvčí iniciativy. „Rozdali jsme několik tisíc brožur o radaru, získali kolem dvou tisíc nových podpisů pod petici za referendum a pozvali tisíce lidí na demonstraci 17.11. v Praze“.

V těch městech, kterými Nezákladňák jenom projíždí a nezastavuje, jeho posádka zve lidi na demonstraci do Prahy a zdůrazňuje důležitost referenda prostřednictvím megafonu. Nezákladňák je také vybaven zvukovou a video aparaturou, takže na mnoha místech také probíhá promítání krátkých dokumentů iniciativy.

Další cesta Nezákladňáku dnes pokračuje do Jihlavy a dále na jih Moravy a přes Olomoucko na sever Moravy, kde cesta autobusu skončí. Kompletní trasa je ke shlédnutí na webových stránkách iniciativy. Tamtéž jsou také k dispozici fotografie z prvních dní cesty a krátké video z prvního dne.

Tiskoví mluvčí Iniciativy Ne základnám:
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk
Ivona Novomestská, tel. 777 232 883, email: Ivona.N@email.cz  

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press