Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Nezákladňák ukončí svou pouť dnes před Českou televizí

31.10.2007
Praha, 31.10.2007

Autobus iniciativy Ne základnám, který od minulého úterý projel téměř celou Českou republiku, zakončí dnes svou pouť v 16 hodin před Českou televizí. Tam jeho posádka předá otevřený dopis Radě České televize s žádostí o vyvážené a otevřené informování o otázce vojenské základny USA a o vyhlášení celostátního referenda.

„V uplynulých dnech jsme projeli téměř všechny kraje naší země a setkávali se s občany, kteří si tak jako my nepřejí pobyt cizích vojáků na našem území“, uvedl Jan Tamáš, mluvčí iniciativy Ne základnám, která autobus vypravila. „Přibylo zhruba tři tisíce nových podpisů pod petici za referendum, rozdali jsme několik tisíc informačních brožur a pozvali tisíce lidí na demonstraci 17.11. v Praze. Přesná čísla shrnující celou cestu budeme mít k dispozici v 16 hodin na Kavčích horách.“

Posádku autobusu tvoří lidé účastnící se v iniciativě Ne základnám, tedy dobrovolníci, kteří s autobusem jezdí ve svém volném čase. Na rozdíl od vládní kampaně pro radar nedostala iniciativa Ne základnám žádný státní příspěvek a veškeré výdaje spojené s cestou autobusu hradí pouze z příspěvků příznivců.


Tiskoví mluvčí Iniciativy Ne základnám:
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk
Ivona Novomestská, tel. 777 232 883, email: Ivona.N@email.cz  

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press