Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Média a 17. listopad: Dvě demonstrace – dva odlišné přístupy

14.11.2007 - Britské listy

V chemii se tomu říká „vytěsnění“ v mikrobiologii či akvaristice „princip konkurence“ neboli nasycení prostředí neškodnými či dokonce mírně prospěšnými bakteriemi, takže se do vnitřního prostředí bakterie škodlivé, o které především jde, nedostanou – organismus je jinými bakteriemi již přesycen. Známe to z reklamy na Actimel či jiné jogurtové přípravky s aktivní bioflórou, píše Karel Šolín.

Stejným způsobem na mne působilo zpravodajství ČT-1 a TV Nova v hlavních zpravodajských relacích, tedy v nejvíce sledovaných pořadech nejvíce sledovaného média – televize v posledních 10 dnech. Přípravě pochodu neonacistů židovskou částí Starého města, jeho zákazům Pražským magistrátem a rušení tohoto rozhodnutí pro změnu Městským soudem v Praze, atd. atd. se věnovalo zhruba 5-6 min každý den - několik vysílacích hodin (!) celkem. Když už nebylo pořád co vysílat, přidávaly se historické sondy, co že to byla Křišťálová noc, apod. „A jé je, už zase ti demonstranti, ach jo,....“

No řekněte, kdo by těmi demonstracemi již nebyl otrávený? Asi nemají do té televize teď co jiného dát – řekli si snad mnozí. A tak kdyby jim chtěl někdo nabídnout pro změnu demonstraci kterou pořádá Studentský výbor a iniciativa Ne základnám namířenou proti zradě národa jeho „Stranou a vládou“ o pouhý týden později, no to už by přece vůbec nikdo nechtěl, že? Koho by to zajímalo..?

Celý článek na Britských listech »


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press