Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Dopis Bruce Gagnona české ambasádě ve Washingtonu

23.11.2007 - Bruce Gagnon

Následující dopis adresovaný české ambasádě ve Washingtonu odeslal Bruce K. Gagnon, koordinátor iniciativy Global Network Against Weapons & Nuclear Power in Space („Globální síť proti zbraním a atomové energii ve vesmíru“).


Vážený velvyslanče Koláři,

píši Vám za Global Network Against Weapons & Nuclear Power in Space („Globální síť proti zbraním a atomové energii ve vesmíru“), abych vyjádřil naše hluboké znepokojení a nesouhlas s projektem USA umístit radarovou základnu ve Vaší zemi jako součást takzvaného systému Národní raketové obrany. Věříme tomu, že podle posledních průzkumů 68% českých občanů odmítá tento plán a jednání Vaší vlády s USA o něm.

Instalace systému raketové obrany ve Východní Evropě zvýší mezinárodní napětí a vyvolá nové závody v jaderném zbrojení. Vedoucí američtí vědci nedávno v tisku prohlásili, že „raketová obrana“ v Polsku a České republice může ve skutečnosti zachytit ruské rakety navzdory zapírání Pentagonu.

Je velmi smutné slyšet, že Vaše vláda neumožní lidem ve Vaší zemi uspořádat celostátní referendum, tak aby mohli vyjádřit svá přání. Pro jakoukoliv zemi, která si nárokuje být demokracií je důležité umožnit občanům maximum možností pro aktivní participaci v takových důležitých a historických záležitostech.

Vyjadřujeme solidaritu a podporu celostátní demonstraci 17. listopadu 2007 na pražském Václavském náměstí organizované iniciativou Ne základnám společně s odbory, studenty, Ligou starostů a dalšími organizacemi.

Víme, že v tento den slaví čeští občané „Den boje za svobodu“, který vedl k pádu totalitního režimu. Shledáváme velmi zajímavým, že veřejnost ve Vašem národě musí nyní prosit Vaší vládu, aby byla vyslyšena, zda znovu dovolit jinému národu prosadit agresivní vojenská zařízení ve Vaší zemi.

V míru,

Bruce K. Gagnon
Koordinátor


Bruce K. Gagnon
Coordinator
Global Network Against Weapons & Nuclear Power in Space
PO Box 652
Brunswick, ME 04011
(207) 443-9502
http://www.space4peace.org
globalnet@mindspring.com
http://space4peace.blogspot.com (Blog)
http://www.myspace.com/brucekgagnon (MySpace profile)

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press