Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Deklarace konference Svět proti válce

6.12.2007

Delegáti této konference z mírových, protiválečných a osvobozeneckých hnutí z celého světa otevřeně vyhlašují svůj odpor proti ,,nekonečné válce“ vedené americkou vládou proti státům, lidem a hnutím ve všech částech světa.

Stavíme se proti vměšování USA a jejich spojenců do záležitostí suverénních států a trváme na právu všech lidí na sebeurčení. Podporujeme všechny lidi v boji za mír a proti velmocenským útokům na jiné.  

Požadujeme zejména:

  • Okamžité ukončení nelegálních vojenských operací v Iráku, jež stály život statisíce lidí a vyhnání z domovů další miliony, stažení všech cizích vojáků a předání plné suverenity iráckému lidu a jeho zástupcům
  • Ukončení všech příprav pro útok na Írán a úsilí řešit všechny problémy výhradně diplomatickými prostředky
  • Stažení cizích vojáků z Afghánistánu, aby si sami Afghánci mohli rozhodnout o své budoucnosti
  • Spravedlnost pro palestinský lid a konec izraelské agrese na Blízkém Východě
  • Konec amerických plánů na protiraketovou obranu, a aby všechny státy aktivně prováděly politiku nukleárního odzbrojení

Potvrzujeme naši solidaritu s těmi, kteří po celém světě bojují za mír, sociální spravedlnost a sebeurčení a zavazujeme se k posilování naší jednoty a rozvoji nových podob spolupráce.

Proto vyhlašujeme výročí invaze do Iráku za celosvětový den akcí s požadavky ŽÁDNÝ ÚTOK NA ÍRÁN a VOJSKA PRYČ Z IRÁKU/AFGHÁNISTÁNU a vyzýváme všechna protiválečná hnutí, aby v tento den svolala masové protesty a demonstrace.

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press