Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Santové nadělovali členům vlády ra-dárky

20.12.2007 - Tisková zpráva Humanistického hnutí

Praha, 19. 12. 2007 - Happeningem dnes v Praze před sídlem vlády byla zahájena kampaň „Peněženkami proti radaru – neplaťme další zbrojení a války“. Při příjezdu do Strakovy akademie nadělovali Santa Klausové členům vlády ra-dárky s tím, že radar v České republice většina obyvatel nechce a prosazuje ho proti vůli obyvatel pouze vláda. „S těmito ra-dárky si můžete hrát“ sdělili Santové členům vlády.

„Vyzýváme obyvatele České republiky nesouhlasící se záměrem vlády USA umístit na našem území vojenskou základnu k bojkotu amerických výrobků a služeb,“ uvedl dnes před sídlem vlády Jan Tamáš, jeden z iniciátorů kampaně. „Na webových stránkách www.nenasili.cz jsme publikovali seznam amerických firem a jejich výrobků prodávaných v ČR. Tímto seznamem se může každý člověk řídit při každodenních nákupech a zesílit tak tlak na vládu USA, aby odstoupila od tohoto nebezpečného plánu“.

Iniciátoři kampaně také zaslali omluvný dopis největším americkým firmám působícím v ČR s žádostí o pochopení. V dopise vysvětlují, že nespolupráce s nimi je především forma nenásilného boje a způsob tlaku na vládu USA. Společnostem, které oficiálně vyjádří svůj nesouhlas se záměrem vlády USA vybudovat na našem území vojenskou základnu, nabízí organizátoři vyškrtnutí ze seznamu bojkotovaných společností. Na dopis již organizátoři obdrželi první odpověď od společnosti McDonnald’s.

Kampaň bude pokračovat další akcí již tento pátek ve 13 hodin, kdy Santa Klausové zavítají před obchodní centrum Nový Smíchov na Andělu, kde budou rozdávat informace o bojkotu a vysvětlovat důležitost aktivní účasti každého odpůrce radaru. Uspořádají také video-anketu, ve které budou zjišťovat názory občanů na téma radaru.

Kampaň „Peněženkami proti radaru – neplaťme další zbrojení a války“ vyšla z iniciativy členů Humanistického hnutí a bude probíhat v následujících měsících a to nejen v České republice.

Santové nadělovali členům vlády ra-dárky


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press