Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Generálské slipy a kabát z ostudy

25.1.2008 - David Ondráčka, MF Dnes

V posledních několika dnech veřejnost nevychází z údivu, co vše se mohlo dít na Generálním štábu Armády České republiky.

Pomocí fingovaných veřejných zakázek např. na neexistující služby tam vznikl černý fond, ze kterého byly financovány večírky, exotické dovolené, sportovní vybavení, zahradní technika a dokonce i spodní prádlo pro vysoké důstojníky.

(...)

Finanční machinace na Generálním štábu Armády ČR jsou bezpochyby mimořádně závažné. Ukazují totiž s největší pravděpodobností na závažné selhání celého systému nakládání s veřejnými prostředky. Armáda musí nyní vyvinout velké úsilí, aby si jinak dobrou reputaci udržela nebo ji obnovila.

(...) (...)

Asi největším šokem celé kauzy je odhalení morálního klimatu, který panoval v nejvyšších patrech „genštábu“. Řadě osob tam vůbec nepřišlo zvláštní přijímat dary a další výhody mimo jasný, průhledný a předem známý motivační program. Navíc si lze jen těžko představit, že by zkušení, vysoce postavení důstojníci netušili, že dary a výhody pocházejí z nelegálních zdrojů.

(...)


David Ondráčka je ředitel Transparency International - Česká republika


Celý článek: Ondráčka, David. Generálské slipy a kabát z ostudy. MF Dnes, 19.01.2008

  

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press