Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

NATO má útočit jako první – dokonce jadernými zbraněmi

27.1.2008 - Akt-info

Iniciativa Ne základnám upozorňuje, že níže uvedené závažné informace zcela zpochybňují NATO jako "obranné společenství".VELITELÉ NATO TRVAJÍ NA PRÁVU NA PRVNÍ NUKLEÁRNÍ ÚDER

Velká skupina bývalých vojenských velitelů ze členských zemí NATO naléhá na své vlády, aby trvaly na právu učinit preventivní atomové útoky.

Nové prohlášení bývalých generálu tvrdí, že NATO má v rámci bezpečnostní politiky právo na “první nukleární úder” proti jiným zemím.

Skupina říká, že tato taktika je nutná, protože “svět bez nukleárních zbraní není realistický”. Návrh bude projednán na summitu NATO v dubnu.


Zdroj: AKT-INFO, vydání č. 21 (zpráva z 24.1.2008)

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na akt-info@seznam.cz


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press