Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Vláda dnes dostala po prvním roce působení vysvědčení

4.2.2008

Zástupci iniciativy Ne základnám dnes před začátkem zasedání vlády rozdali ministrům a ministryním vysvědčení. Celkem byla vláda hodnocena z deseti předmětů, pouze ze dvou však měla jedničku – z „Tělesné výchovy“ a ze „Lhaní a manipulace“.

 „Chceme poukázat na skutečnost, že tato vláda nejedná demokraticky, když prosazuje něco, co si 70 % občanů nepřeje“, uvedl při předávání Jan Tamáš, mluvčí iniciativy, s odkazem na poslední průzkum CVVM o radaru. „Proto od nás dostala z demokracie pětku.“

Vysvědčení ministrům předávala v roli učitelky mluvčí iniciativy Ivona Novomestská. „Mrzí mě, že premiér Topolánek opakovaně chodí zadním vchodem a ani tentokrát jsme mu nemohli říci přímo, že nesouhlasíme s jeho zvaním cizích vojsk na naše území“, dodala Novomestská poté, co ani tentokrát premiér nešel na zasedání předním vchodem Strakovy akademie.

Další akce iniciativy Ne základnám je plánována na 15. března od 14 hodin, kdy proběhne demonstrace na Hradčanském náměstí s následným pochodem před sídlo amerického velvyslanectví v Praze. V tento den bude probíhat řada protestů po celém světě, z nichž mnoho bude cíleno také na téma raketového deštníku.


Mluvčí Iniciativy Ne základnám:
Ivona Novomestská. tel. 777 232 883 email: Ivona.N@email.cz
Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk
« zpět

Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press