Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Zbrojní průmysl financuje kampaně amerických politiků

10.2.2008 - The New York Times
Z článku "After High-Pressure Years, Contractors Tone Down Missile Defense Lobbying" otištěného v americkém deníku The New York Times 13. června 2000:

(...)

V posledních deseti letech zbrojní průmysl podpořil v kampaních politiky z Washingtonu sumou 49 miliónů dolarů. Další 2 milióny vydal na skrytější a nepřímou kampaň, o které sami představitelé tohoto průmyslu tvrdí, že pomohla vytvořit atmosféru, ve které tlak na vytvoření protiraketového štítu silně doléhá na obě politické strany.

Několik velkých výrobců zbraní financuje výzkumná střediska a používá je k ovlivňování debaty (ve svůj prospěch). … Některé z těchto peněz jsou odhaleny, jiné nikoli.

V čele zastánců raketové obrany je Centrum pro bezpečnostní politiku (Center for Security Policy) – skupina, která z 20 až 30 % ve svém ročním rozpočtu 1,2 milionu dolarů spoléhá na příjmy od zbrojních firem. Tato organizace, prosazující výstavbu protiraketového systému, má ve své správní radě nejméně 8 zástupců průmyslu (jen ze společnosti Lockheed Martin šest), vydává nepřetržitý proud stanovisek a pořádá řadu seminářů pro ty, kdo ve Washintgonu rozhodují.

(...)


Celý článek: Wayne, Leslie. After High-Pressure Years, Contractors Tone Down Missile Defense Lobbying", The New York Times 13.6.2000


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press