Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Topolánek na sjezdu ODS: Radar chceme kvůli Rusku

22.2.2008 - Mirek Topolánek


I Mirek Topolánek je někdy upřímný! Nevěříte? Přesvěčte se sami - následující slova pronesl ve svém úvodním projevu na 18. sjezdu ODS v Praze na Žofíně, 24.11.2007:


"Tím jsem se dostal k tomu, co je, bylo a bude páteří naší zahraniční politiky. K euroatlantické vazbě (čti poklonkování Washingtonu - pozn. Ne základnám). Je naší odpovědností vůči občanům této země a vůči budoucnosti našich dětí, nedopustit její oslabení (to mj. znamená "nedopustit" skutečnou emancipaci EU - i proto je ODS proti její federalizaci). Nedopustit oslabení naší vůle k obraně. Nedopustit, abychom se opět plíživě sunuli do sféry geopolitického vlivu Ruska. To je ten pravý důvod, proč u nás má stát radarová základna. Už jenom proto stojí za to udržet tuto vládu."


Toto delikátní podřeknutí má hned několik rovin, jednu choulostivější než druhou: za prvé, dosud se tvrdilo, že americký radar v ČR nijak nesouvisí s Ruskem, jeho bezpečností a jeho zájmy. Nyní se nám ústy premiéra sděluje pravý opak, totiž že Rusko, konkrétně strach z (rostoucího) ruského vlivu je dokonce tím "pravým důvodem" (sic!) radaru USA u nás (současně zřejmě i pravým důvodem existence této jinak skrznaskrz pochybné vlády...)!

To zase znamená, že Írán a vlastně vše, co se jako zdůvodnění radaru dosud uvádělo, jsou důvody "nepravé", falešné, v lepším případě vedlejší, v horším případě vylhané - záminky ...

Máme-li parafrázovat, tak už jenom proto stojí za to skončit s touto vládou.


Zdroj: web ODS (oddíl II. vnitropolitické a zahraničně politické otázky, ke konci oddílu)


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press