Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Odchyt zlobivého Topopsa a jeho předání ambasadorovi USA

27.2.2008

Iniciativa Ne základnám pořádá ve středu 27. 2. happening s názvem Topopes. V rámci tohoto happeningu proběhne „odchycení“ předsedy vlády Mirka Topolánka v psí podobě a posléze předání jeho páníčkovi na americkém velvyslanectví.

„Tímto happeningem se snažíme upozornit na to, že česká vláda v čele s panem Topolánkem při jednáních o radarové základně nehájí zájmy obyvatel, ale naopak se k administrativě USA chová podobně poslušně a oddaně, jako věrný pes ke svému pánu.“ uvedl Jan Májíček, mluvčí iniciativy Ne základnám.

„Česká veřejnost by neměla zapomenout na to, že americký ministr obrany Gates nedávno nabídl Moskvě možnost umístit na brdskou základnu ruské vojáky, a to bez jakékoli předchozí zmínky české straně. Tehdejší ponížená reakce Mirka Topolánka ukázala, jak podřadné místo zaujímá Česká republika při vyjednávání se Spojenými státy.“ doplnil Jan Tamáš, druhý z mluvčích.

Happening začíná ve středu 27. 2. v 9:00 první částí před úřadem vlády, kde se představí zlobící Topopes, který bude následně odchycen. Po přesunu před ambasádu USA bude na tomto místě odehrána druhá část happeningu – předání Topopsa velvyslanci Spojených států Richardu Graberovi.


Tiskoví mluvčí Iniciativy Ne základnám:
Jan Májíček, tel. 604 357 215, email: maja_konf@yahoo.co.uk
Ivona Novomestská. tel. 777 232 883 email: Ivona.N@email.cz
Ing. Jan Tamáš PhD., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz

 
« zpět

Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press