Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

V Bratislavě tajně přistávají letadla CIA

11.3.2008 - TV Nova

Bratislavské letiště mělo sloužit jako přestupní stanice pro agenty CIA. S touto překvapivou informací přišla včera slovenská média. Potvrzovat to mají i záběry letounu, který měl na letišti parkovat

(redaktor Josef Svoboda z Bratislavy) Boing 767 měl být registrován na civilní leteckou společnost, která však měla provádět pouze vyhlídkové lety na území Spojených státech amerických. S nadsázkou se tedy říká, že pilot buďto ztratil navigaci nebo měl velmi náročné klienty.

Nejčerstvější informace je ta, že po zveřejnění informací ve slovenských médiích dnes letoun okamžitě odletěl.

My jsme zjišťovali informace na místě, oficiální informace od bratislavského letiště jsou takové, že nic neporušili a potvrzují to i jejich čeští kolegové, překvapivě. Poslechněte si následující rozhovor i s ředitelem brněnského letiště.

„Boly to pravidelné lety, ktoré boly v souladě zo všetkými mezinárodními dohodami a štandardmi“ (mluvčí bratislavského letiště) 

„Jakékoliv letadlo zde může přistát, pokud má platné povolení“ (mluvčí brněnského letiště)

(redaktor TV Nova na adresu mluvčího Ministerstva dopravy) „Zakázali jste někdy civilní letecké společnosti přílet do České republiky kvůli tomu, že byste zjistili, že se jedná o tajnou službu?“

(Karel Hanzelka, mluvčí Ministerstva dopravy) „Nemám o tom (žádné) informace (?)“

Letadlo, které chce přistát v České republice kromě těch formálních náležitostí nesmí být na tzv. black listu. Já ten černý seznam mám tady vedle sebe a překvapivě v něm není jediná společnost, která by byla ze Spojených států amerických. Není žádným překvapením, že CIA nemá žádná letadla a většinou se skrývá za takové ty civilní letecké společnosti, dlouhou dobu to byly Southern Air.

Každopádně, nedávno kolega Jiří Borovec natočil také letadlo CIA, které přistávalo přímo na ruzyňském letišti a dá se očekávat, že tato letadla prolétávala přes celou Evropu.

Já jsem hovořil i s politology a ti mi jasně říkali, že že CIA má takovou moc po celém světě, že jestliže dokázala v roce '89 provést invazi do Panamy, tak zaparkované letadlo někde v Evropě pro ní není vůbec žádný problém.


Zdroj: přepis pořadu Televizní noviny TV Nova, 10.03.2008

 

« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press