Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Jan Tamáš pokračuje v přednáškovém turné s názvem „No Bases for Empire!“

18.4.2008

Mluvčí iniciativy Ne základnám Jan Tamáš dnes pokračuje v turné o základnách USA v zahraničí přednáškou ve městě New Brunswick ve státě New Jersey. Turné zorganizovaly a financují americké mírové organizace American Friends Service Committee, Campaign for Peace and Democracy, Foreign Policy In Focus (Project of the Institute for Policy Studies), The Global Network Against Weapons and Nuclear Power in Space, Humanist Movement, Resist Africom, United for Peace and Justice, US Peace Council a Veterans for Peace. Kromě Jana Tamáše se turné účastní také Olivier Bancoult, prezident organizace Chagos Refugees Group.

„I během této mé návštěvy USA se ukazuje, že většina Američanů nemá o stávajících ani plánovaných vojenských základnách USA v zahraničí vůbec ponětí. A poté, co se o nich dozvědí, jsou většinou v šoku“, uvedl během dnešního přejezdu ze státu Maine do New Jersey Jan Tamáš. „Většina lidí, se kterými jsem se během uplynulých deseti dnů setkal, s námi sympatizuje a fandí nám.“

Přednáškové turné „No Bases for Empire!“ navazuje na výroční konferenci Globální sítě proti zbraním a jaderné síle ve vesmíru, které se zúčastnili lidé z celkem 13 zemí a 28 států USA. Na konferenci vystoupil Jan Tamáš s jedním z hlavních příspěvků během zahajovacího večera.

Turné pokračuje přednáškami v New Jersey a dále pak ve středu v New York City, ve čtvrtek ve Philadelphii a v pátek bude turné zakončeno ve Washingtonu. Tam se také Jan Tamáš sejde se členem kongresu Spojených států Amerických Dennisem Kucinichem.


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press