Centrum raketového systému jde ve stejné logice jako radar - jeho mezinárodně politické zdůvodnění kulhá...


Proč být proti raketovému centru »
Pomozte iniciativě - účet 2720320001/5500

Otevřený občasník o americkém radaru

18.4.2008 - Iniciativa NeZákladnám

Vyšlo 2. číslo "Otevřeného občasníku o americkém radaru", je dostupné (a stáhnutelné i jako PDF) na adrese
otevreny-obcasnik.euweb.cz.

“Prestiž je to první slovo!”, odpověděl v lednu 2007 čerstvě zvolený premiér Topolánek na dotaz novinářů, co nám radarová základna přinese. Teprve pak, podle něj, následuje bezpečnost a očekávané ekonomické výhody.

V tomto DRUHÉM čísle občasníku českobudějovické občanské iniciativy NE Základnám vám, vážení spoluobčané, přinášíme nejen aktuální přehled o dění kolem radaru (kapitola „Aktuální vývoj situace kolem radaru“), ale také informace dokumentující současný stav vyjednávání o radaru (kapitola „Nesplněné sliby vyjednávacího týmu o radaru“). Podle vlády by měl být radar začleněn do NATO. Vyplývá to ale opravdu ze závěrečného usnesení NATO? Překlad příslušných částí dokumentu vám nabízíme v kapitole „NATO a protiraketová obrana USA“.

Vztahem EU k americkému protiraketovému štítu jsme se zabývali už v minulém čísle, nyní vám v kapitole „O raketové obraně v Kongresu USA“ přinášíme informace, jak je tento projekt vnímán na politické půdě Spojených států.

Snažíme se upozornit také na některé rozšířené mýty nebo sporné body, které v českých diskusích o radaru panují (kapitola "Mýty a spory v diskusi o radaru").

Stále nesouhlasíme s umístěním radaru americké protiraketové obrany v ČR nebo kdekoliv v Evropě – stejně jako 70% obyvatel tohoto státu a většina ostatních obyvatel Evropy. „Nechceme americký radar v ČR! Proč?“

 


« zpět
Chcete být informováni
o aktivitách iniciativy
NE základnám?

Doporučujeme:
Neza facebook Neza youtube Neza flickr Neza twitter Neza wiki Britské listy Czech Free Press